Власник ферми в селі Підлужжя, неподалік Івано-Франківська, Роман Яковин має у стаді шість буйволів карпатської породи.
Ферма в селі Підлужжя, неподалік Івано-Франківська, з дороги не примітна. Немає звичних стаєнь. Лише за слідами від потужних копит, що перетворили землю за огорожею на суцільне місиво, можна здогадатися про міцність поголів’я, пише “Голос України”.
Ферма Романа Яковина захищена від сторонніх високою металевою сіткою. Підійти можна й ближче, та до рогатих тварин наближатися страшнувато. Акуратно складені тюки пресованої соломи слугують оглядовим майданчиком та ще й приманкою для тварин.
«Загалом мій профіль як сільгоспвиробника — садівництво. Розпочинав із двох гектарів землі в селі Підлужжя біля Івано-Франківська, висадив яблуні. Скористався можливістю розширити господарство освоюючи сусідні ділянки. Вони тут були забур’янені, зарослі чагарниками, тож сільська рада віддала їх в оренду без вагань. Бо це суттєві надходження до бюджету», – розповідає Роман Яковин.
Тепер фермер має в користуванні загалом 114 гектарів: 8 га яблуневого саду та 15 га — насадження грецького горіха, 60 га орної землі. Решта — під пасовищем.
Чудова база для тваринництва, яким Роман Яковин вирішив спочатку зайнятися суто для власних потреб. Придбав кілька голів угорської сірої корови. Тепер поголів’я зросло до двадцяти. Це м’ясна порода. Яловичина, цінна за своїми смаковими якостями, користується великим попитом серед споживачів. Є п’ять корів породи карпатська бура.
У стаді шість буйволів, теж карпатської породи. Ці ваговиті тварини доволі мирні, хоча на вигляд загрозливі.
Тварини стали на фермі ще й гарною привабою для туристів. Тут облаштовані фотозони, де від весняного цвітіння саду й до осені особливо людно.
“Маємо на меті створити контактну екоферму“, – ділиться планами на 2021-й рік Бика Роман Яковин.
До теми: в Івано-Франківську викрили потужну ботоферму