Прикарпатка на городі вирощує понад тисячу різних квітів

  • Її життя – то її квіти. Посадка, догляд, закупка нових сортів. Мова про жительку Снятина Ларису Кардашинську, яка на городі вирощує понад тисячу різноманітних квітів та кущів, повідомляє “Галицький кореспондент“.

    Гейхери, флокси, ехінацея пурпурна, лаванда, морозники – і це не повний перелік квітів, що ростуть на земельній ділянці площею 8 соток у квітникарки Лариси Кардашинської. Та найбільша любов її до півоній, яких у жінки 400 сортів і росте понад 600 кущів.

    Квітникарка розповіла, що зараз вона на пенсії і весь свій час з чоловіком приділяють квітам. Раніше у молоді роки пані Лариса працювала в Італії на заробітках. Каже, що тоді й гадки не мала, що, повернувшись в Україну, займатиметься вирощуванням квітів.

    “Я люблю квіти, а вони мене, – говорить прикарпатка. – Оскільки я людина активна і люблю творити, то живу планами на майбутнє, і вони додають мені імпульсу до життя. Війна колись закінчиться, тому ми не можемо зараз покинути свою квіткову справу. Я часто повторюю дітям, що невиїзна, бо не можу покинути без догляду свій квітковий рай”.

    Син пані Лариси вже багато років живе в Америці. І коли почалося повномасштабне вторгнення, він приїхав в Україну та волонтерив. Зараз також допомагає з-за кордону ЗСУ. Пані Лариса каже, що потихеньку прищеплює любов до квітів своїй доньці та онукам, яких у неї троє. Наголошує, що саме їм колись доведеться передавати свою квіткову справу.

    Чоловік квітникарки співає в народній хоровій капелі “Діброва”, а вдома він відповідає за підготовку ділянки під посадку, кожна з яких саме з привозного грунту. Тобто він змішує правильні грунтосуміші та насипає їх в огородження, які також самостійно майструє.

    Лариса переконує, що зараз в неї просто не вистачає часу на погані думки та хвороби. Вона помітила, що коли від ранку до вечора почала працювати на землі у квітах, то і тиск врегулювався, прийшов до норми. Жінка завжди була дитиною квартири, бо виросла в багатоповерхівці. І лише повернувшись з Італії надумала озеленювати площу біля приватного будинку.

    Лариса впевнена, що посадити лише квітку в землю – то замало. Треба слідкувати, щоб не хворіла, обробляти і щоб обов’язково був достатній полив.

    Саме 8 років тому квітникарка посадила свої перші півонії. Нині в неї їх є 400 сортів і вона їх активно розмножує. У її колекції є й дороговартісні сорти півоній з-за кордону. Пригадує, що до війни найбільше було покупців її саджанців з Харкова та Дніпра, Києва.

    “Я не песиміст, – каже Лариса Кардашинська. – Плани повинні бути в кожного. Поки живемо, то маємо працювати і дбати. Особливо коли подивлюся зранку на гарні квіти, то одразу програмую себе на позитив”.

    На цей час квітникарка зі Снятина потихеньку звільняє ділянку з-під часнику та цибулі. Восени, коли збере повний урожай квасолі та буряка, жінка планує висадити нові сорти півонії, які замовила у відомих світових розплідниках.

    “Не опускайте руки, незважаючи на теперішні обставини, – підсумовує розмову квітникарка. – Навіщо їхати українській молоді сапати полуниці до поляків чи збирати лохину в чужій країні, якщо маємо тут свої землі? Треба починати свою справу і працювати в Україні. Буде нелегко, по-всякому, але треба розвиватися. Я щаслива жити серед краси, яку створюю своїми руками”.

    Мар’яна ЛОКАТИР

    Читайте також: Служить Богу в силу свого таланту: як прикарпатський художник Володимир Семчук представляє область на проєкті “Молитва за Україну”

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!