Відома українська художниця Ганна Вінтоняк розпочала власний Мистецький проект «Розмаїття традицій Покуття» .
У вересні цього року прикарпатська мисткиня Ганна Вінтоняк виграла мистецький конкурс від Українського культурного фонду, який очолює Марина Порошенко. Вона представила мистецький проект «Розмаїття традицій Покуття», який спрямований на популяризацію мистецтва Покутського краю. Нещодавно мисткиня презентувала проект у славному селі Космач, де народилася і виросла.
У Космацькому будинку культури Ганна Вінтоняк розповіла присутнім про проект «Розмаїття традицій Покуття», наголосила на тісному взаємозв’язку традицій і звичаїв покутян та гуцулів.
«Висловлюємо подяку директорові Українського культурного фонду Марині Порошенко та всім працівникам фонду за можливість долучитися до розвитку українських культурних традицій, – зазначила пані Ганна. – Для митців це велика підтримка. Наш проект «Розмаїття традицій Покуття» спрямований на популяризацію мистецтва Покутського краю серед молоді, учнів і студентів. Майстри нашого покоління повинні передати свої знання та звичаї майбутнім поколінням».
Ганна Вінтоняк – заслужений художник України, кавалер Ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, член Національної спілки художників України, лауреат мистецької премії імені Ярослава Лукавецького, дипломант Міжнародної програми «Мистецький Олімп» та Всеукраїнської «»Золотий фонд нації», голова Спілки майстрів народного мистецтва «Журавка». Впродовж багатьох років Ганна Вінтоняк плідно працює на ниві розвитку народного мистецтва України, зокрема Покуття. Вона створила оригінальні, неповторні комплекти сучасного одягу з використанням народних художніх традицій, відродила призабуту техніку вишивки, ткацтва і моделювання. Жінка є учасницею 56 зарубіжних та українських виставок, 35 персональних, 42 міжнародних. Персональні виставки відбулися в Івано-Франківську, Києві, Коломиї, Львові, а також в Італії, Канаді, Німеччині, Росії, Словаччині та ін.
Галина Волощук
Нагадаємо, В Івано-Франківську художники влаштували протест на відкритті виставки