З 1 лютого в графіки погодинних вимкнень додалась підчерга 4.3.
На найпоширеніші запитання енергетики відповіли на сторінці у соцмережі.
Хто потрапив до підчерги 4.3?
За чергою 4.3 під вимкнення потрапило 12 котелень міста Івано-Франківська та будинки, які живляться спільними з котельнями лініями електропередачі. Раніше ці будинки не вимикались або вимикались енергетиками «вручну» за підчергою 4.2.
12 котелень вибрані з усіх не випадковим чином. Це ті котельні, які підключені безпосередньо до підстанцій на напрузі 0,4 кВ і з ними на лінії немає розміщених інших об’єктів критичної інфраструктури (лікарень, насосних тощо).
Другий критерій – технічні можливості цих котелень дозволяють підтримувати потрібний температурний режим протягом періоду вимкнень. Всі вони забезпечені альтернативним джерелом енергопостачання (генераторами).
Коли вимикають чергу 4.3?
Чергу 4.3 вимикають двічі на добу: з 21:00 до 01:00 та з 09:00 до 13:00. Цей графік узгоджено з «Івано-Франківськтеплокомуненерго», він відповідає технологічним процесам роботи котелень.
На тиждень відтерміноване вимкнення котельні на Довженка, а будинки, які мають спільну з нею лінію електропередачі продовжують вимикати за підчергою 4.2. Відтермінування пов’язане із встановленням на котельні більш потужного генератора.
Хто прийняв рішення про запровадження черги 4.3 і чим це зумовлене?
Рішення було прийнято спільно АТ «Прикарпаттяобленерго» та міською владою. В Івано-Франківську є близько 600 підстанцій. 400 з них вимикають зараз дистанційно. Ще 200 вимкнути дистанційно змоги немає, оскільки на цих приєднаннях є об’єкти критичної інфраструктури.
100 із цих підстанцій вимикають «вручну», відповідно будинки, які є на цих приєднаннях, заведені під чергу 4.2.
Решту 100 підстанцій не вимикались жодного разу через нестачу персоналу з відповідними навиками і дозволами працювати в електроустановках. Для соціальної справедливості, про яку говорять ті, кого вже вимикають четвертий місяць поспіль, варто вимикати і їх.
Рішення як це зробити було прийнято на Раді оборони області: міських, селищних і сільських голів зобов’язали організувати процес вимкнень за адресами, що знаходяться на лініях з критичною інфраструктурою.
До процесу мали долучити балансоутримувачів будинків, електриків ОСББ, ЖКГ. При виконанні цього рішення під вимкнення потрапляли б тільки будинки без участі котелень. Однак, міський голова обласного центру піддав сумніву можливість реально виконати рішення Ради оборони.
Так з’явилося альтернативне рішення – автоматично вимикати котельні та будинки, які живляться з ними від однієї лінії. Після численних спільних зустрічей за участі мерії, теплокомуненерго та енергетиків, були погоджені графіки вимкнень та адреси, які під них потрапляють.
З якою метою створена черга 4.3?
Чергою 4.3 вимикається додатково 67 підстанцій. Таким чином під графіки вимкнень зараз потрапляє майже весь обласний центр. Це соціально справедливо.
“Черга 4.3 при вимкненні знімає з мереж навантаження у 9 мВт. Ці мегавати вкрай важливі для балансування, коли «перебираються» ліміти у періоди пікових навантажень. Це дасть змогу у більшості випадках не застосовувати години можливих вимкнень”, – переконані енергетики.
Читайте також: “Це не повністю справедливо”, – мер Франківська про вимкнення котелень і прилеглих будинків з 1 лютого