Прикарпатський священик заплатив майже 100 тис. гривень за браконьєрство

  • На Івано-Франківщині суд виніс вирок священику-браконьєру, якого раніше затримали з електровудками та рекордним уловом риби на Дністрі, повідомляє ZAXID.NET з посиланням на  Держагенство рибного господарства України.

    За словами Любомира Стрембіцького, начальника сектора оперативної роботи Держагенства рибного господарства України в Івано-Франківській області, зважаючи на те, що підсудний повністю визнав свою провину, погодився відшкодувати завдані державі збитки, а також співпрацював із судом та правоохоронними органами, браконьєру присудили штраф – 3400 грн.

    Також на рішення суду вплинули позитивні характеристики на священика, зокрема від громади вірян та з архієпархії, а також завдяки тому, що він погасив завдані збитки.

    Після передачі справи до суду кримінальну відповідальність замінили на адміністративну.

    Суд постановив оштрафувати священика на 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 3,4 тис. грн.

    Збитки в сумі 92 тис. 259 грн., які відшкодував підсудний, були розподілені таким чином – 50% суми надійшло в Нижнівську сільську раду, на території якої відбувся незаконний вилов риби. Решту порівну розділили до обласного та державного бюджетів.

    Стрембіцький каже, що у священика було чотири цехи, куди він постачав рибу. Безпосереднього контакту із продавцями у нього не було – панотець залишав рибу в домовленому місці, а покупці її згодом забирали. Піймали священика на гарячому під час останнього вивантаження риби.

    Священик-браконьєр – це Микола Пригородський УГКЦ, парох села Поплавники Галицького району.

    В Івано-Франківській єпархії УГКЦ заявили, що не можуть коментувати справу отця-браконьєра, оскільки не чули про неї.

    Нагадаємо, 1 вересня вночі працівники Івано-Франківської рибохорони неподалік села Нижнів Тлумацького району затримали двох браконьєрів, один з яких виявився священиком. На Дністрі отець виловлював рибу, яка внесена до «Червоної книги». Працівники рибоохорони вилучили у них 16 сомів загальною вагою 50 кг, три єльця, п’ять вирозубів, 84 марени, 161 підуста, підшкури та ін.

    1369885

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!