Сьогодні, 20 травня, відбувається засідання постійної комісії обласної ради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства.
Комісія розглянула звернення жителя м. Городенки Миколи Осадчука щодо виготовлення пристрою, який здатний запобігти вибуху газу. Він стверджує, що винайшов простий пристрій, здатний убезпечити споживачів газу від нещасних випадків.
Пан Микола дивується, як можна подавати вибухову речовину (газ) до будинків без встановлення приладів, які гарантують безпеку. Відтак він переконаний, що приладу газової безпеки, який був би здатний краще рятувати від вибухів газу і отруєння ним, ніж «відсікач-вікновідкривач автоматичний», у світі немає.
Газосигналізатор, який здебільшого встановлюють у країнах ЄС, на думку винахідника, не дає 100% гарантії захисту. Адже він починає перекривати газ та подавати світловий і звуковий сигнали тільки тоді, коли у приміщенні накопичиться небезпечна загазованість. Однак хтось може не почути сигналів, а хтось неправильно зреагує на них, ввімкне світло, і станеться вибух. А от «відсікач-вікновідкривач», придуманий городенківським винахідником, автоматично сам відчинить вікно одночасно зі спрацюванням газосигналізатора. Відтак загазованість почне вивітрюватись одразу після перекриття подачі газу.
Однак нещодавно він винайшов ще й «сигналізатор-спалахоприлад», офіційна зареєстрована назва якого «Вибухоприлад, рятуюючий від вибухів паливного газу та отруєння». Цей газосигналізатор у разі витоку газу подаватиме сигнали, струм для перекриття подачі газу та автоматично відчинятиме вікно. У міру надходження газу він буде ліквідовувати загазованість за допомогою спалахів, тобто мініатюрних вибухів. Таким чином, як вважає городенківський винахідник, нарешті з’явилася технічна можливість гарантовано та постійно не допускати вибухів газу, отруєння ним, смертей газокористувачів та руйнування будинків.
Однак винахідник зазначив, що йому телефонували з ОДА, що приїдуть подивитися на ці прилади ще до розгляду питання на комісії, але чомусь вчора він отримав листа з адміністрації, щоб я повідомив їх, коли краще приїхати до мене. Хоча до того 2 тижні говорили і домовлялись, що він на них чекає і щоб вони попередили про приїзд за тиждень до того.
«Тому я бачу, що мабуть це не дуже серйозно розглядатимуть, а справа серйозна», – наголосив він.
Заступник директора департаменту промисловості та інфраструктури облдержадміністрації – начальник управління паливно-енергетичного комплексу, ефективного використання енергетичних і мінерально-сировинних ресурсів Володимир Кишенюк повідомив, що департаментом сформовано робочу групу, куди входять представники різних галузей.
«Ми направили листа, що в перших числах червня виїдемо на місце і розглянемо це питання. Ми «за» винахід Миколи Івановича», – наголосив він.
Головний інженер ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський наголосив, що «Івано-Франківськгаз» підтримує підвищення безпеки громадян при користуванні системою газопостачання. Але
«Ми «за» те, щоб долучитися і дати зі своєї сторони фахову або навіть не фахову відповідь, але ми не можемо сказати добрий цей прилад чи ні», – за назначив Височанський.
Зрештою комісія вирішила, що спеціальна робочі група приїде до винахідника і зробить свої висновки про те, чи вартий цей прилад уваги. А опісля на наступному засіданні комісії Кишенюк доповість про її результати.
«Ми, депутати обласної ради, будемо допомагати знайти вам інвестора», – резюмував Віктор Шевченко.
Більше про невтомного винахідника читайте у статті “Як приручити газ”.