Створення Сил територіальної оборони Збройних Сил України йде повним ходом. Незабаром завершать формування та комплектування 25 бригад ТрО. Вони будуть дислоковані в кожному обласному центрі України та місті Києві. До складу бригад входять від чотирьох до десяти окремих батальйонів, що розмістяться в кожному районі, згідно із адміністративним розподілом території України.
Сили територіальної оборони у штаті мирного часу налічуватимуть 10 тисяч військовослужбовців. До їх числа входитимуть солдати, сержанти та офіцери, котрі проходитимуть військову службу за контрактом і отримуватимуть повноцінне армійське грошове, матеріальне та інші види забезпечення.
Ці військовослужбовці утворять організаційні ядра, які здатні забезпечити зброєю та матеріально-технічними засобами підрозділи, які у найкоротші терміни можуть бути розгорнуті до штату воєнного часу.
“Наша мета – повна готовність суспільства до збройної відсічі, – говорить командувач Сил територіальної оборони ЗСУ бригадний генерал Юрій Галушкін про першочергові завдання ТрО. – Війна з Росією триває вже восьмий рік. Люди реагують на події з війни, лише коли загинув або поранений воїн чи цивільна людина, або коли по телевізору показують знищені під час обстрілу будинки. На жаль, ми навчилися з цим жити”.
Війна триває, і за цих умов готовність і вміння кожного українця чинити опір є важливим чинником стримування російської агресії.
Озброєна, навчена і готова до протидії нація здатна вбити будь-яке бажання у ворожого солдата захопити, та ба більше, утримувати територію, населення якої чинитиме спротив.
Набуття чинності закону «Про основи національного спротиву» дозволило створити потужну, справді здатну на таке систему ТрО.
Це нова інституція, до якої залучено місцеву владу, інші сили безпеки і оборони, громадські організації. Але насамперед – це окремий рід Збройних Сил України, при створенні якого взято за основу найкращі елементи та прийоми моделей ТрО провідних країн.
Отже, на хребет Сил територіальної оборони, який складатимуть військовослужбовці-контрактники, за короткий проміжок часу потрібно наростити м’язи в декілька сотень тисяч резервістів.
На сьогодні завершується формування кадрового ядра бригади територіальної оборони Івано-Франківської області та кадрового ядра батальйону територіальної оборони міста Івано-Франківська. Триває набір як на контрактну військову службу у кадровому ядрі (з повним грошовим забезпеченням), так і на службу у резерві ТрО (з щомісячними стрільбами і заняттями на полігоні). Усі категорії військовослужбовців тероборони проходитимуть службу виключно у місті Івано-Франківськ.
Як записатися до кадрового ядра чи резерву ТрО? Чи є вікові обмеження? Які потрібно документи? Як пройти медичну комісію? Як буде оформлятися контракт резервіста і чим він відрізняється від контракту того, хто піде у кадрове ядро? Чи можуть жінки служити в теробороні? Для отримання відповідей на ці питання зверніться до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, або напряму до командування батальйону.
“Наша мета – підготувати якомога більше громадян, адже масова готовність суспільства до збройної відсічі – це те, що зможе не пустити війну в нашу домівку. Нас не злякали у 2014 році, тож чому ми маємо лякатись тепер?”, – кажуть у військкоматі.
Телефони, за якими мешканці Івано-Франківська можуть більше дізнатися про службу в бригаді територіальної оборони області, чи у батальйоні територіальної оборони міста:
черговий Івано-Франківського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки – (0342) 75-46-43 (стаціонарний), (067) 371-01-42 (Київстар);
командування батальйону – (098) 984-38-55 (Київстар), (066) 908-91-65 (Водафон);
командування бригади – (063) 073-25-10 (Лайфсел).