Енергетики наголошують, що заощадження сьогодні – не лише рекомендація, а й потреба для збалансування стану енергосистеми після чергових масованих обстрілів ворогом.
Прикарпатцям надали 5 основних порад, як користуватися побутовою технікою ощадливо. Про це йдеться на сторінці “Прикарпаттяобленерго”, пише “Галицький кореспондент“.
Зазначається, якщо дотримуватися декількох нескладних правил щодо економного застосування побутової техніки, можна допомогти не тільки енергетиці Україні, а й власному гаманцю.
Перелік порад для заощадження в побуті:
- Не залишайте прилади, що працюють від акумулятора заряджатися довше, ніж це потрібно для повної зарядки.
- Охолоджуйте їжу перед тим, як поставити її в холодильник. До прикладу, гаряча каструля не лише змусить холодильник працювати інтенсивніше, а й нагріє інші продукти, що можуть зіпсуватися.
- Режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрої, якими не користуєтеся.
- Прості побутові речі часто зберігають значну кількість газу та електроенергії. Наприклад, холодильник повинен розташовуватися подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів. А сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають змогу готувати 2-3 страви одночасно, що економить як газ, так і електроенергію.
- Енергозберігаючі побутові прилади мають маркування «А» чи «А+». Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В». Тому якщо плануєте оновити техніку – врахуйте це.
До теми: Бурштинська ТЕС не підлягає відновленню