За оперативними даними регіональних органів управління освітою на 1 серпня 2016 р. по Україні створено 10,5 тис. додаткових місць для дітей дошкільного віку, до кінця 2016 року планується збільшити цей показник до 25 тисяч.
Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час педагогічної конференції, присвяченій підготовці до нового навчального року, 18 серпня 2016 року.
За кількістю створених місць у дошкільних навчальних закладах лідирують місто Київ та Львівська область, де створено понад 1272 та 1260 додаткових місць відповідно.
Разом з тим, Лілія Гриневич наголосила, що у великих містах потреба в додаткових місцях одна із найгостріших, особливо для дітей дворічного віку.
На сьогоднішній день лише 74% дітей віком від 3 до 5 років охоплені дошкільною освітою. Найкраща ситуація у Хмельницькій, Черкаській і Сумській областях – 93%. Найгірша – в Івано-Франківській області (59%) та на Одещині (69,4%)».
«Міністерством розроблений проект змін до Закону «Про дошкільну освіту», що розширить палітру форм власності дошкільних навчальних закладів і допоможе диверсифікувати мережу садочків», – повідомила Лілія Гриневич.
У цьому році оновлено санітарний регламент, який сприятиме розвитку мережі приватних і корпоративних дитсадків.
«Місцеві органи влади повинні звернути увагу на ті можливості, які з`явилися в них для створення дієвих механізмів для розвинення мережі закладів дошкільної освіти різних форм власності», – наголосив перший віце-прем`єр міністр України Степан Кубів.
До слова, збільшення місць в дошкільних навчальних закладах відбувається як за рахунок створення додаткових місць у функціонуючих дошкільних навчальних закладах, так і за рахунок введення в експлуатацію новобудов і відновлення діяльності закладів, що використовується не за призначенням.
Загалом в цьому році в Україні побудовано п’ять нових дошкільних навчальних закладів: по одному ДНЗ – у Волинській, Івано-Франківській, Полтавській, Сумській областях та у місті Києві.
Нагадаємо, у Франківському дитячому садку “Вишиванка” спостерігається недобір старшої групи