В ISW звертають увагу, що Путін мовчазно визнав деякі економічні проблеми, закликавши Центральний банк стримувати інфляцію.
Президент Росії Володимир Путін продовжує заявляти про економічну стабільність і зростання в РФ, в той час як високі процентні ставки і зусилля в боротьбі з інфляцією свідчать про те, що Кремль стурбований економічною стабільністю в довгостроковій перспективі, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передає “Радіо Свобода”.
Вказано, що на інвестиційному форумі російського державного банку ВТБ 4 грудня Путін заявив, що російська економіка зросте на чотири відсотки до кінця цього року, а ВВП Росії з січня по жовтень 2024 року зріс на 4,1 відсотка.
«Путін, ймовірно, намагається продемонструвати економічну стабільність, незважаючи на повідомлення про те, що Росія може підвищити ключову процентну ставку до 25 відсотків у грудні 2024 року», – наголошують аналітики.
Російське державне видання РБК повідомило 4 грудня, посилаючись на дані Центрального банку, що готівкові заощадження росіян впали до історичного мінімуму і що готівкові рублі становлять лише 15 відсотків заощаджень російських громадян.
«Путін також припустив, що російська економіка зростає, похвалившись рекордно низьким рівнем безробіття в країні – 2,3 відсотка – і стверджуючи, що рівень безробіття, особливо серед росіян у віці 25 років і молодше, значно знизився. Путін не зазначив, що рівень безробіття серед молоді, ймовірно, рекордно низький, оскільки багато молодих російських чоловіків воюють в Україні, і що Росія страждає від значного дефіциту робочої сили», – йдеться у звіті.
У листопаді російський рубль впав до найнижчого рівня з березня 2022 року.
Офіційний обмінний курс рубля, встановлений центральним банком, перевищив позначку 100 по відношенню до долара вперше з жовтня 2023 року. Центральний банк встановлює свій офіційний курс долара, використовуючи дані позабіржової торгівлі банків. Це робить обмінний курс більш непрозорим і нестабільним.
У жовтні Світовий банк прогнозував, що в Росії внаслідок більш жорсткої монетарної політики та «дедалі сильніших обмежень щодо виробничих потужностей і трудових ресурсів» очікується сповільнення зростання економіки з 3,6% у 2023 році до 3,2% цього року та 1,6% – наступного.
Читайте також: У Казахстані активістам, які виступили проти приїзду Путіна, присудили штрафи