З високою ймовірністю на Донбасі нічого не змінитися в найближчі два роки. Це пов’язано, зокрема, з президентськими і парламентськими виборами в Україні, які мають відбутися у 2019 році.
Таку думку сайту “24” висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.
Читайте також: Проросійські бойовики задля провокації обстріляли кладовище: фото
“Вікно можливостей для врегулювання ситуації на Донбасі могло бути до осені 2018 року – до активної фази виборів. Якби Путін пішов на компроміси з питань миротворців, то процес можна було б запустити. Але підготовча фаза введення місії ООН – півроку. А далі в Україні почнуться вибори, і в парламенті буде важко проголосувати за будь-які дії щодо Донбасу”, – переконаний Володимир Фесенко.
Як вважає політолог, на напівзакритому рівні лідери США, Німеччини, Франції, України і Росії можуть домовитися. Але будь-які рішення можна буде реалізувати лише після президентських і парламентських виборів в Україні – тобто не раніше 2020 року.
Нагадаємо, миротворча місія – це дії міжнародної спільноти задля запобігання виникненню міждержавних або внутрішніх конфліктів. Операції зі встановлення миру проводяться за обов’язкової згоди сторін конфлікту. У 2017 році Президент України Петро Порошенко висунув ідею введення миротворців на всю територію Донбасу. У відповідь на це Президент Росії Володимир Путін висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування “і ні на жодних інших територіях”.