Готовий до прийняття законопроект наразі момент фінансово не забезпечений. Щоб його втілити у життя потрібно близько 160 млрд гривень.
У Міністерстві фінансів України заявили, що законопроект «Про освіту» є важливим кроком для подальшого реформування освіти, однак він повинен бути фінансово обґрунтованим і в рамках видаткових можливостей держбюджету, повідомляє Укрінформ.
«Підготовлений до прийняття законопроект не забезпечений фінансово. Ресурси на реалізацію законопроекту не закладені до трирічної Бюджетної резолюції. Потрібно враховувати можливості держбюджету і можливості економіки. Прийняття законопроекту у такій редакції – це черговий популістський крок, навіщо тоді приймати закони, які в подальшому не буде можливості профінансувати?», – пояснив міністр фінансів Олександр Данилюк.
За словами заступника Міністра фінансів Сергія Марченка, потрібно зважено підходити до фінансування цього законопроекту та оцінити всі «за» і «проти». Мінфін має забезпечувати збалансованість держбюджету і виходити не від видатків та побажань, а від доходів та реальних можливостей. Реформування тої чи іншої сфери не має призводити до втрат для балансу бюджету.