Вам більше не потрібно розводити багаття, щоб приготувати або розігріти їжу, а достатньо поставити тарілку, натиснути кнопку на мікрохвильовці та почути типовий «пік»? Вітаю, ви у 21 сторіччі й технічний прогрес дійшов до вашої кухні, але як незручно може бути, коли прилади, ніби змовившись, перестають працювати. На жаль, один несправний компонент може суттєво погіршити роботу усього пристрою.
У магазині «Майстер Плюс» вам допоможуть підібрати такі запчастини, як – трансформатори для мікрохвильових печей, діоди, мотори, магнетрони та багато іншого.
Щоб зрозуміти, чи впораєтесь ви з ремонтом самостійно або ж доведеться нести прилад до сервісного центру, пропонуємо розібратись, які поломки виникають, якщо у мікрохвильовій печі несправний трансформатор та як їх усунути.
Трансформатор – це важливий елемент в роботі приладу. Саме він відповідає за коректну роботу та передачу енергії до магнетрона, завдяки якому утворюються хвилі, необхідні для нагрівання їжі.
Ознаки несправності трансформатора:
1. Ви чуєте сильний гуркіт при роботі техніки. Причиною може стати замикання в одній з обмоток на високовольтному трансформаторі. Варто врахувати, що несправність вентилятора також впливає на гучність роботи печі.
2. Котушка в приладі згоріла.
3. Поява горілого запаху ізоляційної обмотки.
4. Сильний перегрів самого трансформатора.
5. Плата управління вийшла з ладу. Це може бути пов’язане з перепадами напруги від яких на платі буде виходити з ладу трансформатор.
Заміна трансформатора
Найкращим варіантом буде звернення до фахівця, щоб переконатись, що саме ця деталь потребує заміни. Якщо ви впевнені у своїх силах, ось декілька порад, що допоможуть розібратись з заміною трансформатора самостійно.
До найчастіших причин поломки трансформаторів відносять міжвиткове замикання. Як правило, це трапляється через велике навантаження в результаті якого запчастина перегрівається. В такому разі рекомендовано покращити ізоляцію та добре укласти витки кожного шару обмотки.
Якщо ж з різних причин перемотку трансформатора неможливо здійснити, слід його замінити. Проте варто врахувати, що в багатьох моделях використовуються трансформатори з безкаркасною обмоткою. Тому перед заміною перерахуйте кількість витків на зламаній запчастині й створіть одноразовий каркас, який необхідно буде обмотати. Важливо пам’ятати, що кількість витків варіюється від 2000 до 2500 оборотів. Також рекомендовано обирати провід з високою ізоляцією і пофарбувати кожен шар обмотки лаком. Це не лише підвищить електроізоляцію, а й дозволить зафіксувати витки під час зняття тимчасового каркаса.
Підбір трансформатора
Для того, щоб підібрати необхідну деталь, потрібно на сайті вказати модель і потужність вашого приладу. Окрім цих показників, кожен трансформатор має такі характеристики, як коефіцієнт перетворення, номінальна потужність, робоча частота та номінальний струм. Ця інформація доступна в інструкції до приладу.
Якщо ж ви не знайдете оригінальної деталі на сайті, фахівці компанії зможуть оформити її під замовлення, або ж запропонувати вам сумісні замінники.
І пам’ятайте, ваша мікрохвильова піч прослужить довше, якщо дотримуватись декількох нескладних правил:
- Не можна користуватись мікрохвильовкою, якщо її двері не щільно закриваються, а також наявні проблеми в роботі обдуву.
- При заміні деталей краще використовувати оригінальні запчастини.
Починайте самостійний ремонт лише якщо точно знаєте, як це зробити, а краще зверніться до фахівця у цій сфері. Бо іноді саморемонт буває довшим і дорожчим.