20 липня в Департаменті містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківська відбулося засідання містобудівної ради.
Перше питання, яке розглянули на засіданні, стосувалося будівництва церкви Св. Миколая на вул. Дністровській, поруч будинку №26.
Головний архітектор міста Дмитро Нижник зазначив, що на сайті міськвиконкому була зареєстрована петиція, в якій йдеться, що франківці виступили проти даного будівництва, тому на засіданні вирішили обговорити це питання із представником церковної громади.
Зокрема, слово взяв Ігор Остяк, представник церви Св. Миколая. Він розповів, що в 2001 році Івано-Франківський виконком дозволив реконструкцію кафе «Казка» ЗАТ «Конкорд». Однак реконструкції не було, відтак у 2004 році єпископ Софрон звернувся, щоб цю землю дали під будівництво церкви. Маючи договір оренди і всі документи, забудовник Бородайко передав землю церкві.
З того періоду настоятелі даної церкви змінювались. Наразі нею керує Іван Жук. Відтак, релігійна громада підписала договір оренди ділянки, площею 0,13 га, який в 2008 році продовжили. Податкова перевіряла сплату за землю, борг відсутній. Цікаво, що усю технічну документацію виробляв підприємець Бородайко.
Після експертизи та підготовки необхідних документів Івано-Франківський виконком дозволив будівництво церкви Св.Миколая. У 2015 році ділянка перейшла в постійне користування церкви.
«Я запевняю, що громада отримала всі документи для будівництва церкви. Якщо петиція зібрала 270 голосів, то я завтра вам представлю 10 000 голосів», – зазначив Ігор Остяк.
Цікаво, що церква буде розрахована на 200 осіб, будуватиметься за пожертви. Остяк каже, що є люди, які готові пожертвувати на будівництво мільйон. На його думку, на тому місці є багато негативу, а позитив може бути тільки, якщо збудувати церкву.
«Що там можна збудувати? Ресторан, кафе, бар? Хай люди краще ходять до церкви», – каже представник церкви.
Разом із тим, Ігор Остяк повідомив, що церква просить, поки ще не збудована сакральна споруда, поставити внизу капличку. Відправляти літургію там буде отець Іван Жук.
Франківці перепитали, «чи є логіка будувати там церкву, якщо до однієї дві хвилини ходьби, до іншої – п’ять хвилин?». «А чому б і ні?», – відповів головний архітектор міста.