4 квітня 2016 року в селі Раків, що на Коломийщині, трапилась дорожньо-транспортна пригода.
За фактом цієї ДТП відкрили кримінальне провадження, але з часом його закрили та відкрили друге – адміністративне.
З матеріалів справи відомо, що, керуючи автомобілем «Тойота Ауріс», Олександр Цуркан при виникненні небезпеки для руху, не вжив заходів для зменшення швидкості руху, це привело до зіткнення з транспортним засобом марки ЗАЗ-1102 під керуванням Івана Голінея.
Так, суддя Беркещук, вислухавши пояснення правопорушника, вивчивши матеріали справи, постановив, що в діях Цуркана наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, і його вина доведена матеріалами зазначеної справи.
Проте провадження в справі закрили у зв’язку із закінченням термінів притягування за адмінпорушення.
Після цього, Олександр Цуркан подав апеляцію, бо вважає, що складений на нього протокол – безпідставний, а винним у ДТП є водій автомобіля ЗАЗ. Так, на останньому судовому засіданні, яке вів суддя Шкрібляк, суд постановив визнати Цуркана не винним у ДТП.
«Апеляційний суд вважає, що суддя першої інстанції не оперативно та однобічно розглянув справу, та висновок щодо вчинення ДТП є не обґрунтованим», – сказав суддя Шкрібляк.
Так, останній пояснив, що це водій Голіней при спробі розвороту допустив зіткнення із автомобілем «Тойота Ауріс», однак суддя першої інстанції, постановляючи рішення, не звернув на це увагу.
Читайте також: Івано-Франківський обласний апеляційний суд скасував рішення міського суду про обрання запобіжного заходу підлітку, якого підозрюють у розбещенні трирічної дівчинки. Це вже не перший випадок, коли рішення апеляційного суду та судів першої інстанції кардинально розходяться у резонансних справах. До того ж, наша область займає перше місце за кількістю вироків апеляційного суду, які скасував Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ (66,7%). «Галицький кореспондент» вирішив згадати резонансні справи та з’ясувати, чому так відбувається.