Є чимало неймовірних герданів та силянок, які здатні підкреслити жіночу індивідуальність, але прикраси ворохтянки Роксолани Юрійчук – справді вражають. І не лише оригінальною колористикою, але й нетиповою формою. Як зауважує майстриня, для неї важлива яскрава феєрія кольорів та запах автентики, пише «Галицький кореспондент».
Роксолана Юрійчук захопилася бісером із 5 років. Пригадує день, коли їй купили бісер рожевого й фіолетового кольорів. Тоді її сусідка навчила плести перші браслетики. Потягом до творчості завдячує своїй сім’ї, де мама й бабусі вишивають, в’яжуть, шиють.
Полюбила творити й Роксолана. З дитинства любить малювати, фантазувати щось своє, а у школі одним із улюблених предметів було трудове навчання. Ще у шкільному віці, експериментуючи, сама собі робила прикраси. Та майбутній фах пов’язала не з творчістю, а з медициною. За професією Роксолана Юрійчук – лікар-дієтолог.
Дівчина пригадує, як, отримуючи стипендію, завше купувала кілька пакетиків бісеру. А під час інтернатури в Івано-Франківську власниця квартири, де мешкала Роксолана, навчила її плести вироби за станком. Перший гердан майстриня сплела в 2018 році. Саме тоді й почався шлях її улюбленої справи – бісероплетіння. Відтак свої роботи майстриня почала здавати до магазину під реалізацію. Та розквіт творчості Роксолани Юрійчук припав на період декрету. Нині в неї замовлення на місяці вперед.
«Я плету свої гердани саме круговими, бо для мене вони нарядніші й стильніші. Переважно використовую чеський бісер, а вже відтак комбіную різні його розміри. Також працюю і з японським бісером, але він значно дорожчий. Відповідно й роботи зростають в ціні, але прикраси тоді виглядають ще святковіше, наче литі, – розповідає Роксолана.
Робота над герданом чи силянкою, зважаючи на зайнятість, триває 4-5 днів. А натхнення черпає майстриня зі старовинних узорів, елементів слов’янської культури і просто карпатської природи.
Юлія МАРЦІНІВ
Читайте також: Гуцульська мода, або Як на Верховинщині шиють автентичні аксесуари