Роман Семенуха: “Чверть бюджету країни має йти на освіту”

  • Фінансування освіти – це питання національної  безпеки”, – з цього почав розмову  народний депутат України від партії «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха в Івано-Франківську  з членами профспілки працівників освіти і науки.

    Спершу говорили про проект закону про загальну середню освіту. Голова профспілки Андрій Дем’янчук каже, що освітяни мають ряд пропозицій, які стосуються обрання та звільнення директорів. Перше – не збільшувати повноважень місцевим органам освіти, друге – чітко виписати склад конкурсної комісії, яка обиратиме директора.

    “Школи фінансує держава, місцеві бюджети та батьки, – наголосив Роман Семенуха. – А зацікавлені в тому, щоб покращувалась освіта – держава, батьки та педагогічний колектив. Зараз в школах все тримається завдяки 35-45-річним вчителям. Бо на нинішню зарплату молодь працювати не йде”.

    За словами депутата, через це процедура обрання директорів – дуже важлива. Мовляв, директор вразлива людина, бо саме він несе відповідальність за школу і викладачів із мізерними зарплатами. Тому керівник має бути максимально самостійною людиною. А ще він мав би перестати викладати, а займатися виключно господарюванням.

    “Також варто легалізувати внески батьків. Але щоб вони впливали і на використання коштів, і мали право вето під час обрання директора школи”, – пояснив депутат.

    Окрім того, під час зустрічі педагоги обговорили з народним депутатом фінансування освіти, престижність професії та вихід на пенсію.

    Оксана Андрусів, вихователь Івано-Франківського дошкільного навчального закладу №12 «Струмочок» зазначила: “Люди не можуть працювати за копійки! Кожен сім’янин утримує сім’ю і він повинен отримувати за це достойну зарплату».

    Педагог пояснила, що сьогодні в Україні діє єдина тарифна сітка, через яку і вихователь, і його помічник, і професор мають однакову платню.”Ми пропонуємо як освітяни, як вчителі, прив’язати платню не до прожиткового мінімуму, а до мінімальної зарплати. Тоді вирівняються оклади. Тому що помічник вихователя буде мати більше”, – зазначила Оксана Андрусів.

    “Наша команда вважає, що 20-25% бюджету має піти на освіту. Адже вчитель, який веде дітей від 4 до 11 класу – робить подвиг. Школа дає не просто знання, а ще й цінності та духовні настанови. При зарплаті в 5-6 тисяч ніколи такого не буде. Я не вірю в будь-яку реформу, якщо не буде гідної зарплати. І хто вам буде таке говорити – женіть в шию”, – каже Роман Семенуха.

    Підсумовуючи зустріч із освітянами, нардеп зазначив, що уряд хронічно недофінансовує цю галузь і перекидає відповідальність на плечі місцевих бюджетів.

    “Маю великий сумнів, що при цій владі вдасться збільшити освітню субвенцію на наступний рік”,- зазначив Роман Семенуха і додав, що політична партія “Самопоміч” подала правки до бюджету, вимагаючи збільшення фінансування освіти,  і буде працювати над тим, аби освіта стала пріоритетом.

    До теми: “Країна великих можливостей”: у Франківську Роман Семенуха говорив із студентами про майбутнє

     

     

    На правах реклами

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!