Російські полонені більше не мають права телефонувати рідним у РФ, – Лубінець

  • Вони можуть писати листи.

    Російські військовополонені в Україні більше не мають права здійснювати телефонні дзвінки своїм рідним. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі телемарафону Єдині новини, пише NV.

    Він пояснив, що причиною такого рішення є збільшення кількості випадків жорстокого поводження росіян з українськими військовополоненими.

    За його словами, на цей час в Україні діють чотири спеціальні табори для російських військовополонених й умови там відповідають Женевським конвенціям.

    «На жаль або на щастя, ми не можемо поводитися як росіяни. Скажу відверто, деякі речі ми міняємо. Наприклад, було дуже багато дискусій щодо можливості російських військовополонених телефонувати своїм рідним на територію Росії», — зазначив Лубінець.

    Згідно з Женевськими конвенціями, полонені мають право на листування, а не на телефонні дзвінки.

    «Станом на зараз нам повідомлено, що у росіян зберігається можливість писати листи, але права на здійснення телефонних дзвінків у них вже немає», — уточнив омбудсмен.

    Лубінець додав, що передає листи росіян так званій уповноваженій з прав людини Тетяні Москальковій. Крім того, він отримує листи від українських полонених в Росії.

    Петиція про заборону дзвінків

    12 квітня петиція із закликом призупинити надання російським військовополоненим права на телефонні дзвінки, збір підписів якої розпочався 22 березня, набрала необхідні 25 тисяч голосів.

    За словами авторки петиції Інни Турової, родичі українських захисників, які зараз утримуються в російських в’язницях, не отримують жодної інформації про стан їхнього здоров’я чи місцезнаходження і не можуть почути їхні голоси, щоб переконатися, що вони живі. Водночас російські полонені мають зв’язок зі своїми рідними.

    30 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль відхилив ідею про заборону дзвінків для російських військовополонених.

    Шмигаль зазначив, що телефонні розмови військовополонених зі своїми рідними «виконують важливу інформативну функцію, яка надає об’єктиву інформацію росіянам про те, що їм не варто боятися здаватися в полон, оскільки Україна дотримується усіх положень Конвенції та забезпечує належні умови тримання військовополонених».

    До теми: ЗСУ ліквідували 625 тисяч окупантів

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!