• Російський репер Моргенштерн програв суд проти СБУ щодо внесення його у “чорний список”

  • Російський репер Алішер Моргенштерн два роки судився зі Службою безпеки та Міністерством культури України.

    Репер хотів, щоб його прибрали з “чорного списку”. Проте артист програв суд, пише “24 Канал”.

    Моргенштерна у 2021 році повторно внесли у список російських зірок, які загрожують нацбезпеці України. Крім нього, у “чорному списку” ще понад 200 артистів з країни-агресорки.

    Реперу вже кілька років заборонений в’їзд в Україну. Проте Алішер хотів скасувати це рішення СБУ та Мінкульту, тому подав до суду.

    Моргенштерн вимагав, щоб українська влада прибрала його прізвище зі списку осіб, які несуть загрозу для України.

    Як Моргенштерн потрапив у “чорний список”

    Правоохоронці вважали, що репер під час своїх виступів пропагує культ насильства й жорстокості, а також вживання наркотиків.

    Крім того, російський артист спровокував скандал під час виступу в Одесі в грудні 2019 року, де було оголошено траур за загиблими в пожежі. Натомість Моргенштерн назвав це “показухою”.

    СБУ наполягає й на тому, що пісні Моргенштерна принижують та ображають людей, пропагують неповагу, алкоголізм та інші шкідливі звички.

  • Моргенштерн програв суд

    25 жовтня стало відомо, що російський репер програв суд проти СБУ та Мінкульту. Суддя зазначив, що це питання вирішує безпосередньо Служба безпеки України.

    Проте цікаво, що перебування артистів у “чорному списку” не тягне за собою заборону на перетин держкордону. Це підтвердила і СБУ, заявивши, що Моргенштерну не заборонений в’їзд до України.

    Яка позиція Моргенштерна щодо війни в Україні

    • У перший день війни, 24 лютого, репер послав війну вслід за російським кораблем. Він заявив, що не розуміє, “в чому прикол йти помирати за наказом великих дядьків”.
    • У березні музикант заспівав про війну в Україні. У пісні “12” чути голос мами його друга Владислава Палагіна, яка розповіла, як ховається від вибухів у підвалі в Одесі.
    • Сам Моргенштерн виїхав з Росії. Станом на серпень 2023 року репер перебував у США. Проте там він заявив, що сумує за батьківщиною.
    • У травні стало відомо, що Моргенштерн зустрічається з українською акторкою Лізою Василенко, яка у 2021 році виїхала до Росії та казала, що “краще здохнути” там, ніж в Україні.

    Читайте також: Жбурнув наш прапор під стіл: представник Фінляндії на Євробаченні-2023 обурив українців

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    У ЗАТІНКУ КОЛЬОРІВ

                Коли ви востаннє дивилися на небо? А на землю? А на гори? А так, щоб усе це бачити одночасно?             Іноді думаю, що нам дуже пощастило, що у нас є мистецтво, яке може легко спинити прекрасну мить і дати можливість споглядати водночас небо та землю, торкатися одночасно весни та літа, мандрувати поміж засніженими горами

    Палій ЮліяПалій Юлія

    Блог дружини військового: Тонка межа. Про що важко слухати та говорити дружині, чий чоловік воює

    Я намагаюся інколи відволікатися від новин та подій на фронті, щоб не з’їхати з глузду. Але чим далі триває це пекло, тим коротшим стає період абстрагування від фронту. Війна вже не просто стала частиною життя. Вона вросла в кожну клітину тіла. Мого. Його. Тепер вона з нами назавжди. Потрібні лише для фронту? Коли Вова приїжджає

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Покровський напрямок: що зараз відбувається на українському сході?

    В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів.  Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного