Сьогодні, 15 березня, в Івано-Франківську відкрили IoT-лабораторію на базі Університету Короля Данила.
Розробниками проекту є сам університет, а також івано-франківський “ІТ Cluster”. Проект створили, щоб розвивати інформаційні технології, формувати студентські стартапи, збільшувати кількість та якість освітніх заходів в цьому напрямку.
За словами авторів ідеї, Інтернет речей (Іnternet of Things – IoT) перетворює звичні для нас речі у нові пристрої, створюючи як розумні годинники, так і розумні міста. Він під’єднує далекі від Інтернету засоби до мережі та надає їм нові функції.
Сфера ІоТ – один із головних світових трендів. Старі пристрої стають частиною Інтернет-мережі і виконують нові функції. Цю галузь вважають рушієм 4-ї індустріальної революції, яка зараз триває у світі.
“Наша навчальна програма називається “Робоспрінт”. Це навчальна програма для учнів, не для студентів – щоб зацікавити їх у програмуванні, показати, що це не нудно. Адже це не тільки сидіння за комп’ютером – можна запрограмувати, для прикладу, машинку їздити без втручання людини. Також ми прагнемо через цю програму поширювати цей напрямок IT – IoT у Франківську. Хочемо збільшувати общину людей, котрим це буде цікаво” – розповів Василь Боднарук, менеджер факультету інформаційних технологій Університету Короля Данила.
Читайте також: У Коломиї відкрили сучасну безкоштовну лабораторію