Останніми роками Карпати перетворилися на справжню мекку для туристів.
Саме тут можна поринути у світ гуцульського побуту й традицій та набратися життєдайної енергії. Якими лише послугами не дивує нині відпочинок у горах: це й рафтинг, джипінг, катання на конях і квадроциклах, зіп-лайн тощо, повідомляє «Галицький кореспондент».
Та у селищі Ворохта особливу увагу привертає чоловік у гуцульському вбранні, який пропонує охочим захопливі екскурсії на власноруч змайстрованій бричці. Це Василь Молдавчук (Полатайко), який ось уже понад 20 років дарує туристам незабутні прогулянки околицями селища.
Як розповів пан Василь, він уродженець Яблуниці, та вже 40 років мешкає зі сім’єю у Ворохті.
Трудовий досвід у Василя Молдавчука чималий. Відслужив у військах радіаційного та хімічного захисту в Архангельську, відтак було навчання у Надвірні й Конотопі. Працював на будівництві, заступником голови селищної ради із заготівлі молока і м’яса, та найбільше років свого життя, а саме 21 рік, був охоронцем у санаторії «Карпати».
Крім цього, Василь Молдавчук – вправний коваль. Кує сокири, сапіни, чокани й навіть підковує свого улюбленця – коня Зорика. До слова, коней у пана Василя було 48. Розповідає, що у власній кузні має досить давнє ковадло вагою аж 175 кг.
Василь Молдавчук досить комунікабельний і ділиться про Ворохту маловідомими фактами, зокрема історією величних віадуків і де саме знімали фільм «Украдене щастя» за мотивами п’єси І. Франка. Тому катання на бричці весела розвага не лише для дітей, але й для дорослих, яким цікава історія і споглядання під час мандрівки неймовірних гірських краєвидів.
Юлія МАРЦІНІВ
Читайте також: На Прикарпатті привели до порядку Ангелівську доменну піч