Це вже другий тираж книги.
Сьогодні в Івано-Франківському обласному музеї визвольної боротьби презентували книгу про найповнішу біографію провідника ОУН Степана Бандери.
Автор книги Микола Посівнич, доктор філософії, кандидат історичних наук, дослідник українського визвольного руху XX століття розповідає, що міфи про Степана Бандеру дуже яскраво проявилися на початку повномасштабної війни, пише “Галицький кореспондент”.
Нагорода за голову
До прикладу, коли глава Чечні Кадиров оголосив за голову Степана Бандери 250 000 000 рублів. Тоді він сказав, що головним ворогом російського народу є “представник неонацистського руху” Степан Бандера. Це тепер, за словами Кадирова, основна ціль русні, за яку ще й пообіцяли винагороду.
“Це фактично мій понад 20-літній проєкт, який мав деякі інші видання, але одним із таких є монографічна праця про життя Бандери. Сьогодні, в час війни, є потреба у таких працях. Особливо про це просять самі військові. Усе для того, аби доступною мовою розповісти про життя видатної особистості та розвіяти міфи навколо нього, адже люди багато говорять про Степана Бандеру, але не мовою фактів”, – каже автор праці.
У книзі Микола Посівнич пояснює і дає відповіді на питання, чому Бандера є лідером, і чому з його іменем асоціюється весь визвольний рух.
“Якщо ти говориш українською, носиш вишиванку і ходиш до української церкви – то ти бандерівець. Чому саме ці питання ставляться у ворожій пропаганді? На ці питання я намагався дати відповідь у праці”, – продовжує Микола Посівнич.
Творець успішного бренду
Степана Бандеру науковець називає творцем успішного бренду і виокремлює популярні нині гасла, одне з яких: “Батько наш Бандера, Україна – мати”. Вони, на думку автора, є лейтмотивом сьогоднішньої війни.
Микола Посівнич пригадує, що ще зі студентських років обрав досліджувати образ Степана Бандери. Джерел для дослідження не так багато, щоб написати і розповісти про життя провідника. Втім, це не стало на заваді видати працю.
“Книга написана в інтерактивному форматі: є можливість послухати інтерв’ю, які збереглися з тих часів у Канаді, переглянути фото з життя провідника, а також засканувати код і слухати книгу у форматі аудіозапису”, – каже автор.
Читайте також: В Івано-Франківську відбудеться антифестиваль “Містичні читання-2023”