Цієї осени міська влада Івано-Франківська прийняла ряд соціально важливих рішень на підтримку призваних до лав ЗСУ з 24 лютого ц. р. жителів Івано-Франківської МТГ, які, беручи участь у бойових діях, досі не мають статусу учасника бойових дій, та їхніх родин.
Як відомо, держава наразі не врегулювала питання пільг для таких військових, тож Івано-Франківська міська рада першою в Україні взялася усунути несправедливість і матеріяльно підтримала родини військовослужбовців без статусу УБД, які нині на передовій відстоюють незалежність України. Нині в міській громаді вже діє механізм надання таким фронтовикам одноразової допомоги в розмірі 3000 гривень на оплату житлово-комунальних послуг.
А недавно до числа пільгових категорій увійшли й діти військовослужбовців, які не мають посвідчення УБД, але перебувають безпосередньо у зоні бойових дій. Дошкільнята і школярі цієї пільгової категорії харчуються в своїх закладах освіти безкоштовно.
«За кілька останніх тижнів ми отримали дуже багато заяв: у дитячих садках – понад 300 і школах – понад 1000», — повідомила директорка департаменту освіти Івано-Франківської МТГ Вікторія Дротянко, яка, зважаючи на кількість заяв, каже, що така ініціатива міської влади є соціально вмотивованою.
Однак заклади освіти мають і певні проблеми з довідками від військовослужбовців про те, що ті є учасниками бойових дій. Скажімо, в одному ліцеї №23 ім. Романа Гурика, як повідомив його директор Микола Василик, на кінець минулого тижня пів сотні поданих довідок не відповідали нормативам міської влади через те, що в них не було вказано, що батько є безпосередньо учасником бойових дій. А от правильно оформлених довідок нараховувалося лише 26.
«Довідки про те, що мати чи батько перебувають на військовій службі, не достатньо, — пояснює міський голова Руслан Марцінків. — Адже вони можуть нести службу як у нашій тиловій області, так і в сусідніх, де немає бойових дій. Довідка має вказувати на те, що людина служить в ЗСУ і бере участь безпосередньо в бойових діях. Отож діти тих, хто подасть довідку про участь у боях, зможуть безкоштовно харчуватися в дитячому садку, школі та закладах професійно-технічної освіти. Окрім того, за цією ж довідкою можна також отримати одноразову допомогу 3 тисячі гривень на оплату житлово-комунальних послуг. Ми надіємось, що вже незабаром держава врегулює це питання, і діти військовослужбовців отримають такі самі пільги».
У департаменті освіти зазначають, що термін подання заяв і підтверджувальних документів на пільгове харчування – до кінця листопада.
Як ми вже повідомляли, в Івано-Франківську ще з минулого року діє соціальна підтримка учасників російсько-української війни та членів їхніх сімей. Згідно з Міською програмою соціального захисту членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС на 2021-2025 роки 62 членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України та двом членам зниклих безвісти з бюджету Івано-Франківської МТГ було виділено одноразові матеріальні допомоги на загальну суму 5,8 млн грн. З міського бюджету також щомісячно здійснюють виплати матеріяльних допомог 110 родинам загиблих (померлих) учасників АТО/ООС та добровольців у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Одноразові виплати у розмірі 10 000 гривень виділено 65 військовослужбовцям, які отримали поранення (контузію, каліцтво) під час оборони України.
Мирослав Стефанців