Руслан Марцінків: Дуже важливо, щоби такі курси української мови були скрізь

  • На початку цього місяця відбувся ще один випуск слухачів безкоштовних двомісячних курсів української мови, які діють Івано-Франківську вже другий рік. Цього разу 18 людей, у т. ч. переселенці зі сходу України, здобували знання з української в традиційній очній формі навчання, яку ще називають офлайн-форматом. На попередніх осінніх мовних курсах навчалася 59-особова група слухачів. Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків традиційно вручив слухачам сертифікати про закінчення мовних курсів. 

    «Ми проводили курси різними інтерактивними методами, використовували і переклади, діалоги, роботи в групах, — розповіла координаторка курсів Галина Гушман. — Практикували все, як в «новій українській школі». Однозначно прогрес є… Люди однозначно стали більше спілкуватися українською, стали більше слухати українського контенту, використовувати більше українських слів…»

    Слова координаторки курсів підтверджують самі слухачі курсів. «Я почала розмовляти українською мовою в грудні 2017 року, але те, як я розмовляла, це був жах, — зізналася переселенка з Лисичанська Луганської области Ольга Бойко. — Нас уже вдруге «визволяють», саме російськомовних. Я коли приїхала до Лисичанська, то cказала: «Все, я розмовляю тільки українською мовою». Бо я не хочу, щоби мене «визволяли». Українська — це державна мова, і ми повинні її знати. Коли відкрились ці курси, я ні разу не пошкодувала, що затрималася на них».

    А от переселенка з Харкова Олена Приступа вже вдруге навчалася на курсах української мови, які, за її словами, не лише допомогли удосконалити знання, а й більше дізнатися про українську культуру, адже для слухачів мовних курсів влаштували й екскурсійну поїздку до Косова. Вона вважає, що потрібні більш масштабні курси, які охопили б більшу кількість ВПО. Отож самі громадяни підказують державному апарату, що потрібно робити в сфері мовної політики.

    «Ми створюємо всі можливості, щоби люди, які проживали в російськомовних регіонах, мали змогу вивчити українську мову, — зазначив із цього приводу міський голова Руслан Марцінків. — В нашій ситуації наш обов’язок — створити умови, щоби людина могла піти на мовні курси. Дуже важливо, щоби такі курси української мови були скрізь».

    Наступна група на курси української мови в Івано-Франківську, яка розпочне навчання в березні, налічує вже близько 30 охочих. Доступні формати навчання — онлайн та офлайн. Онлайн-курси досі відбувалися вечорами на платформі Zoom, а очні – вдень у Міському центрі дитячої та юнацької творчости на вул. Січових Стрільців, 37.

    Мирослав Стефанців

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!