Руслан МАРЦІНКІВ: «Місто робить все можливе, щоб рятувати життя хворих на COVID-19 франківців і жителів області»

  • Нині одним з найактуальніших завдань міської влади Івано-Франківська є протидія поширенню пандемії коронавірусу та зміцнення матеріально-технічної бази системи охорони здоров’я. І для цього місто залучає як внутрішні, так і зовнішні ресурси. Березень у цьому сенсі був досить успішним.

    Ще 26 нових кисневих концентраторів на 1 млн гривень недавно передано лікувальним закладам міста: 16 таких апаратів отримала Центральна міська клінічна лікарня і 10 – Міська клінічна лікарня №1. Потреба у збільшенні кількості цього обладнання пов’язана з тим, що хворі на COVID-19 мають легеневу недостатність і потребують постійної подачі кисню. Причому у зв’язку з мутацією коронавірусу цього року потреба в кисні відчутно зросла. Отож, передані містом кисневі концентратори рятують життям важкохворим. Особливістю цих апаратів є те, що вони двопотокові – до кожного можна під’єднати відразу двох пацієнтів. Нові концентратори розмістять передусім там, де досі ще не було кисню, а саме в тимчасово виділених приміщеннях, у яких розгорнули додаткові місця для хворих.

    У МКЛ №1, де нещодавно модернізували систему подачі кисню, встановивши 5-тонну ємність із резервним кріоциліндром і підвівши кисень до лікарняних ліжок у палатах, нині вже є 156 кисневих точок.

    А Центральна міська клінічна лікарня, в якій встановили ще один концентратор на 3 тонни кисню, нині має 270 точок, повністю забезпечених киснем. Два тижні тому лікарня отримала 10 двопотокових кисневих концентраторів від голови правління ПрАТ «Івано-Франківськцемент», почесного громадянина міста Івано-Франківська Миколи Круця. До речі, це був уже другий подарунок від цього підприємства – перед тим лікарня отримала від нього апарат ШВЛ і наркозний апарат.

    Наприкінці березня лабораторія ЦМКЛ поповнилася ще двома важливими медичними апаратами: біохімічним автоматичним аналізатором метаболічного профілю IVD та автоматичним лабораторним коагулометром IVD. Їх придбано в рамках проєкту «Спільні ініціативи та рішення у сфері охорони здоров’я у транскордонній Румунії-Україні», який фінансово підтримує Програма транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020». Автоматизований процес підвищує продуктивність та зменшує кількість помилок під час роботи з аналізом крові.

    Місто виділяє значні власні ресурси для забезпечення функціонування системи охорони здоров’я в умовах пандемії. За рахунок внесених змін до бюджету в 2021 році на придбання обладнання, капітальний ремонт, будівництво, реконструкцію закладів охорони здоров’я передбачено 21 млн грн. У бюджеті міської територіальної громади на галузь охорони здоров’я цього року закладено 69,7 млн грн. Крім того, з бюджету МТГ збільшено резервний фонд на 2 млн грн на заходи з подолання наслідків пандемії. На цю ж мету виділено за рахунок перерозподілу додаткові 1 млн грн. Для порівняння: торік із бюджету МТГ було спрямовано майже 32 млн грн додаткових коштів на боротьбу з пандемією COVID-19.

  • Крім того, місто допомагає і безпосередньо самим працівникам охорони здоров’я, які хворіють на COVID-19. Станом на позаминулий тиждень грошову допомогу на загальну суму 326 тис. грн, як повідомив директор департаменту соціальної політики Василь Семанюк, вже отримали 178 медиків.

    «Місто робить все можливе, щоб рятувати життя хворих на COVID-19 франківців і жителів області, і піклується матеріальним станом своїх медичних закладів. Чергова допомога міським лікарням надійшла у вигляді нових кисневих концентраторів, які нам вдалося закупити. Ми розгорнули додаткові лікарняні ліжка, виділяємо для лікарень з міського бюджету кошти, а також допомагаємо і медикам, які захворіли на коронавірус. Дякуємо медикам, які рятують людські життя», – підкреслив у коментарі міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

    Мирослав СТЕФАНЦІВ

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!