Із наближенням весни в місті активізуються ремонтні роботи. Їх обсяг буде досить значним. «Цього року, навіть попри всі фінансові негаразди, будемо ремонтувати двори та дороги. По місту загалом є план зробити понад 60 дворів і 20 доріг. У пріоритеті залишається з’єднання бульварів та завершення розпочатих робіт, а також завданням на цей рік є капітальний ремонт вулиць Національної гвардії, Коперника, Виговського, Ольги Басараб, Вербицького, Коломийської та Кондукторської», – повідомив недавно міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Також планується впорядкування Привокзального скверу та оголошення уже найближчим часом тендеру на капітальний ремонт прилеглої до вокзалу вулиці Донцова.
Окрім доріг, фахівці управління капітального будівництва ІФМР мають довести до ладу прибудинкові території на вулицях: Коновальця, 128–130, Надвірнянській, 30–32 та Вовчинецькій, 185–187 та провести в 2021 році капітальні ремонти міжбудинкових проїздів на вулицях: Хіміків, 4 і 6, Хмельницького, 78, 82/1, 82/2, 82/3, 82/4, Вовчинецькій, 189 і 191, Гетьмана Мазепи, 174д, Гвардійській, 5 і 7, Петлюри, 5, 5а, 7 і 7а та Франка, 17–19.
Однак це не вичерпний перелік. Бо капітальні ремонти ще 18 міжбудинкових проїздів і прибудинкових територій здійснюватимуть також і на замовлення новоствореного департаменту благоустрою ІФМР. Його першочерговим завданням є завершення робіт на уже розпочатих об’єктах на вулицях: Сорохтея, 26, 28б, 30 і 32, Довженка, 4, корп. 1, 6, корп. 2, 8, корп. 2 та 10, Петлюри, 19, 23 і 25, Парковій, 18, 18а і 20, Симоненка, 11 і 13, Сорохтея, 16, Івана Павла ІІ, 17 і 19, Сахарова, 30, Витвицького, 30, Пасічній, 21, Галицькій, 47, Горбачевського, 1, 7, 9, Хоткевича, 48/1, Бандери, 14, Сахарова, 33 та Івасюка, 24, Макогона і Весняній, що в Опришівцях.
Цього року географія робіт з благоустрою пошириться і на села, які приєдналися до Івано-Франківської територіальної громади. Зокрема заплановано оголошення тендерів на капітальний ремонт вулиці Вовчинецької у с. Вовчинцях (від моста через р. Бистрицю Надвірнянську до буд. №79 на вул. Вовчинецькій), вулиць Центральної – у с. Радчі та Шкільної – у Драгомирчанах (від вул. Миру до вул. Надрічної).
«Це ще не остаточні плани, але, як бачимо, досить серйозні. Першочергове наше завдання – завершення робіт зі з’єднання бульварів. До Дня міста хочемо відкрити тут проїзд і плануємо запустити новий тролейбусний маршрут, який з’єднає мікрорайони БАМ та Пасічну, – зазначив очільник міста Руслан Марцінків.
Крім того, в Івано-Франківську вже нині активно ведуться роботи з енергомодернізації освітніх закладів за програмою НЕФКО «Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Івано-Франківська». Зокрема в дошкільному навчальному закладі №19 «Троянда», що на вулиці Галицькій, 101а: там заплановано встановити сучасні системи вентиляції та опалення, утеплити фасад будівлі, горище і цоколь, а також замінити усі вхідні двері, частину вікон та ін. За «Трояндою» на перетворення за програмою НЕФКО очікують дитячі садки №10 і №28, ліцей №17, ліцей ім. Романа Шухевича, природничо-математичний ліцей та ін.
Загалом цього року завдяки програмі НЕФКО утеплять не менше 10 освітніх закладів, запевнив міський голова Руслан Марцінків. Торік за програмою НЕФКО в місті енергомодернізували 16 освітніх закладів, а рік перед тим – 6 садочків та один навчально-реабілітаційний центр. За розрахунками, після завершення проєкту з НЕФКО економія ресурсів для міста сягатиме близько пів мільйона євро на рік. Як відомо, Івано-Франківськ був першим містом в Україні, яке отримало позику від корпорації НЕФКО для реалізації енергоефективних заходів у бюджетних закладах.
Мирослав СТЕФАНЦІВ