Традиційна вівторкова велоінспекція вирушила в мікрорайон, який постраждав від обстрілу окупанта.
Про це на своїй сторінці інформує міський голова Івано-Франківська.
Вулиці Берегова, Карпатська, Довга та Набережна – у фокусі вівторкової перевірки на чолі з міським головою Русланом Марцінківим та комунальників.
Найперше інспекція заїхала до закладу дошкільної освіти №26 «Барвінок». Садочок на літо зачинений, тут активно готуються до нового навчального року. Тривають внутрішні ремонтні роботи, також чекають на заміну майже трьох десятків вікон та 3 дверей, які пошкодив ворожий приліт.
«Проводяться внутрішні роботи, очікуємо заміну вікон, які постраждали 22 червня цього року. Тобто ця заміна відбудеться, впевнені, що це зроблять упродовж найближчого часу. Укриття облаштовано, в нас відповідно є віконниці металічні, які, коли була атака на заклад, витримали цей удар. Тобто ті вікна не постраждали», – розповідає директорка ЗДО №26 «Барвінок» Світлана Гребенюк.
Далі інспекція на велосипедах вирушила міжбудинковими проїздами вулицями Карпатською та Береговою. Тут Руслан Марцінків перевірив виконання попередніх доручень. Головне, каже, щоб тилове місто жило, розвивалось та було чистим.
«Звертали увагу на Береговій, де був приліт. В тому числі відвідали садок, школу. Також для нас дуже важливі ті доручення, які ми давали раніше: дослідити, де вивозиться сміття, де, можливо, якийсь благоустрій. Нарешті треба доробляти кільце на вулиці Довгій. Поставити задачу його закінчити до пізньої осені, щоби вже були всі роботи зроблені. Дуже важливо, що ми далі зберігаємо цю можливість спілкуватися з людьми. Тобто люди можуть звернутися, поспілкуватися, дати якийсь зворотній зв’язок. Перед містом сьогодні стоїть завдання – допомагати війську і зберігати наш франківський тил, щоб він був упорядкований, чистий, щоби люди, які сюди приїжджають, військові, які приїжджають, бачили, що тут є порядок», – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Наразі роботи з благоустрою та доступності тривають у кількох мікрорайонах міста, каже директор Департаменту інфраструктури, комунальної та житлової політики Михайло Смушак. Пониження на тротуарах зараз виконують на Вовчинецькій та Чорновола. Зовсім скоро роботи з доступності розпочнуть і на вулиці Матейка. Тим часом зазначає Михайло Смушак, під’їзди будинків, які залишились без вікон після обстрілу, комунальники відремонтують.
«Те, що ми пообіцяли, те, що обіцяв міський голова, зокрема вулиці Берегова 32, 34, Набережна, Карпатська, інші вулиці дотичні, які постраждали від вибуху – їм виплатили компенсацію. Майже усім виплатили, залежно, хто як подавав документи зашвидко, комісія обійшла. Так само і на сходових клітках наше КП «Комфортний дім» замовило уже відповідно дані вікна і всюди на сходових клітках, де були вибиті вікна, всюди поставимо нові металопластикові. Оскільки там були старі вікна, ми поставимо нові»,– зазначає заступник міського голови, директор Департаменту інфраструктури, комунальної та житлової політики Михайло Смушак.
Коли ви востаннє дивилися на небо? А на землю? А на гори? А так, щоб усе це бачити одночасно? Іноді думаю, що нам дуже пощастило, що у нас є мистецтво, яке може легко спинити прекрасну мить і дати можливість споглядати водночас небо та землю, торкатися одночасно весни та літа, мандрувати поміж засніженими горами
Я намагаюся інколи відволікатися від новин та подій на фронті, щоб не з’їхати з глузду. Але чим далі триває це пекло, тим коротшим стає період абстрагування від фронту. Війна вже не просто стала частиною життя. Вона вросла в кожну клітину тіла. Мого. Його. Тепер вона з нами назавжди. Потрібні лише для фронту? Коли Вова приїжджає
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного