Руслан Марцінків: Соціальне таксі — це ще один крок до подолання бар’єрів у житті багатьох людей

  • Із 12 квітня 2018 року в Івано-Франківську діє комунальна послуга «соціальне таксі», що стало ще однією новацією в підтримці міським самоврядуванням соціально незахищених жителів міста. У місті на той час нараховувалося близько 50 жителів, які їздили на гемодіаліз, 240 — незрячих і 365 пересувалися на візках. Усі вони гостро потребували спеціального транспортного обслуговування.

    Отож уже шостий рік послугою «соціальне таксі» мають можливість користуватися самотні громадяни, що перебувають на обліку в Івано-Франківському територіяльному центрі соціального обслуговування (далі — ІФТЦСО); хворі з хронічною нирковою недостатністю, які потребують процедури гемодіалізу; особи з інвалідністю першої і другої груп; особи, які пересуваються за допомогою візків, милиць, палиць, та особи, які через характер захворювання не можуть самостійно пересуватися, що підтверджується висновком ЛКК. Їх перевозять у спеціально облаштованому усіма необхідними засобами для безпеки та комфорту маломобільних людей, обладнаному пандусом транспорті до лікувальних закладів, установ влади, структур соцзахисту, а також банків, вокзалів та служб побуту.

    Як повідомили в ІФТЦСО, щодня виконують 5-7 замовлень від таких громадян. У 2022 році послугою «соціальне таксі» скористалося близько тисячі жителів громади.

    Одним із них є інвалід першої групи, 67-річний іванофранківець Дмитро Пелих, який соціальним таксі користується вже понад три роки. Він тричі на тиждень, як повідомив міський сайт www.oper-info.if.ua, змушений їздити до обласної лікарні на гемодіаліз. Добиратися від власної квартири на вул. Миколайчука до мікрорайону Пасічна в громадському транспорті йому було б дуже складно, а на таксі – задорого, а тому він замовляє поїздку в ІФТЦСО. Це теж допомагає чоловікові долати життєві бар’єри.

    «Одна особа може скористатися послугами соціального таксі два рази на місяць. Особа з перенесенням до закладів охорони здоров’я — два рази на тиждень», — уточнила інформацію про роботу соціального таксі директорка ІФТЦСО Марія Кушнір. 

  • «У нашому місті сотні людей мають проблеми з реалізацією своїх соціальних, медичних, освітніх та реабілітаційних потреб через інвалідність, – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. — Безплатна послуга «соціальне таксі» дуже потрібна для таких жителів міської громади, бо полегшує їм життя та заощаджує їхні переважно і так невеликі збереження. На моє переконання, створення в нашому місті такої спеціалізованої автослужби – це ще один крок до подолання соціальних бар’єрів у житті багатьох жителів міської громади».

    Отож соціальне таксі поряд із багатьма іншими соціальними ініціативами міської влади послужило підставою для того, що Івано-Франківськ був названий у трійці найкращих міст за якістю життя, як засвідчило сьоме всеукраїнське муніципальне опитування в 2021 році, та другим у щорічному рейтингу комфортности серед 24-х найбільших міст України, який складав тижневик «Фо­кус» (у 2022 році через широкомасштабну війну московії проти України рейтинги не складали).

    Мирослав Стефанців

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!