Руслан Марцінків: Закликаю франківців створювати ОСББ, отримувати кошти і показувати, як потрібно ґаздувати

  • 20 нових об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) появилося в Івано-Франківську з 2 серпня 2024 року, коли міська рада прийняла доповнення до «Програми сприяння створенню та функціонуванню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на території Івано-Франківської міської територіальної громади» від 1 липня 2021 року і в ньому передбачила фінансову підтримку новоствореним ОСББ для підвищення енергоефективности старого житлового фонду. На це за останній рік було спрямовано 4,5 млн гривень із бюджету міської громади.

    Нагадаємо, згідно з торішнім рішенням Івано-Франківської міської ради новостворені ОСББ отримували на енергоощадливість багатоквартирних будинків від 100 тисяч до 350 тисяч гривень залежно від кількости квартир у них: до 20 квартир — 100 тисяч грн, до 40 квартир — 150 тисяч, до 100 квартир — 300 тисяч, понад 100 квартир — 350 тисяч. ОСББ разом із мешканцями своїх будинків самостійно вирішують, на розв’язання яких проблемних питань використати ці кошти. Програма підтримки ОСББ передбачає три основні вимоги до учасників: ОСББ повинні бути створені після 1 липня 2024 року; будинок має бути збудований до 1995 року; ОСББ повинні підготувати пакет документів (свідоцтво про реєстрацію ОСББ, акт прийому-передачі будинку і відкрити в казначействі рахунок).

    Недавно Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків і комунальники відвідали новостворене ОСББ на вулиці Молодіжній, 42, щоб наочно переконатися, як об’єднання використовує отримані з бюджету 300 тисяч грн і наводить лад у своєму будинку зі 100 квартир, а також побували в районі вулиці Івана Павла, 2.

    «300 тисяч гривень як для новоствореного ОСББ дали нам стартовий поштовх для того, щоб ми змогли поміняти вікна на сходових клітках. Було замовлено 63 вікна з відливами. З решти коштів, що ще залишилися — 43 тисячі гривень, ми замовили двері аварійного виходу з під’їзду і маємо ще й залишок грошей на інвентар… Ми також взяли участь у конкурсі місцевого самоврядування. Виграли так само в конкурсі на поточний ремонт системи водовідведення і водопостачання підвального приміщення», — розповіла тоді гостям із міської влади голова ОСББ на вул. Молодіжній, 42 Тетяна Типусяк.

    «ОСББ для нас спасіння, якщо чесно, — зізналася мешканка цього будинку Світлана Тихонова. — Створили ОСББ, і зразу почалася робота, почистили підвали. Всі комунікації дуже старі, підвали фактично розвалені, проривала постійно каналізація… Одразу було відчутно, що щось робиться для нас. А потім місто нам подарувало 300 тисяч на встановлення металопластикових вікон — і ми встановили…»

    Міський голова Руслан Марцінків активно підтримує перехід на нову форму управління житловим фондом через створення ОСББ, а управління багатоповерховими будинками комунальним підприємством «Комфортний дім» і приватними управляючими компаніями, які фізично не можуть навести скрізь лад через велику кількість старих будинків, порівнював із колгоспами совєтської доби. Вони обслуговували 1585 (63%) із 2516 багатоквартирних будинків на початок цього року на території Івано-Франківської міської громади. Із цього загального числа будинків ОСББ було створено в 454-х із них (18%). На сесії міської ради 19 грудня 2024 року Руслан Марцінків висловився за те, щоб в обслуговуванні «Комфортного дому» залишилась лише невелика частина житлового фонду, бо є певні будинки, де не завжди можливо створити ОСББ.

    Основна перевага створення ОСББ полягає в тому, що ці об’єднання є самі господарями в своїх будинках і на територіях. «Закликаю мешканців Франківська створювати ОСББ, отримувати кошти і показувати, як потрібно ґаздувати», — наголошує міський голова Руслан Марцінків.

    Мирослав Стефанців

     

     

    реклама

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!