Режисер: Стівен Найт
Так, британці зняли свою “Підпільну імперію”. Правда, епічності тут дещо бракує: все-таки у британського серіалу по шість епізодів на сезон, а в американського – рівно в два рази більше. Ну, і кошти в кіновиробництво, звичайно, вкладені зовсім різні: у британців немає можливості кожен епізод створювати з бюджетом дорогого повнометражного фільму. Проте в “Гострих козирках” відтворення епохи зроблене дуже непогано, хоча їм і довелося обмежитися буквально трьома-чотирма майданчиками з декораціями, так що здебільшого дія відбувається в приміщенні або перед пабом, який відіграє важливу роль в оповіданні.
В обох серіалах йдеться про представників кримінального світу і їхні шляхи до перемоги або поразки, в обох серіалах є головний герой (головний бандит) і його антагоніст – вольовий і безкомпромісний поліцейський. В обидва серіали також вплели декілька романтичних ліній, щоб не втрачати аудиторію відчайдушних домогосподарок. У деяких відгуках я зустрічав претензії до творців серіалу, що вони, мовляв, романтизують образи бандитів. (Ці ж претензії висувалися і до “Підпільної імперії”, і до “Хрещеного батька”.) Але я тут щось ніякої романтизації не бачу.
Сімейство Шелбі – конкретні виродки. Єдина людина там, яка може викликати якесь співчуття, – це Том, але саме Том цими виродками і керує, саме Том використовує їх у своїх інтересах. Мені, до речі, ці романтичні лінії не сподобалися зовсім: здалося, що вони явно випадали з характеру типажу, якого грав Мерфі, але зрозуміло, що їх ввели в картину для розширення глядацької аудиторії. Поставлено це все жорстко і натуралістично. Але, втім, зрозуміло, що в серіалі про бірмінгемських бандитів особливо панькатися немає ніякого сенсу, тому кров тут ллється рікою. Спочатку дещо здивував звуковий супровід: Нік Кейв, Том Вейтс, Джек Уайт і «White Stripes». Однак я досить швидко до цього звик і мушу визнати, що такий супровід, незважаючи на його сучасність, серіалу дуже навіть підходить. Я подивився два сезони (третій зараз знімається) – дуже сподобалося і вразило.
Так, британці зробили свою “Підпільну імперію”, і зробили її чудово. Сподіваюся, що в наступних сезонах рівень не знизять і закінчать серіал гідно. Чекаю продовження.
ФЕЛІНСЬКИЙ