Отримавши доступ до облікового запису, шахраї надсилають друзям, знайомим та родичам повідомлення з проханням позичити кошти.
До правоохоронців звернулася 51-річна жінка, мешканка Івано-Франківської територіальної громади із заявою про те, що її ошукали. Потерпіла розповіла, що в одному із месенджерів отримала повідомлення нібито від знайомої, яка просила терміново скинути гроші. Жінка одразу ж погодилась. Невідома надіслала номер картки, на яку заявниця перерахувала одним платежем 8 000 гривень.
Лише після цього прикарпатка зателефонувала до подруги, котра повідомила, що ніяких повідомлень не надсилала, а її профіль зламали шахраї.
Слідчі дану подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 Кримінального кодексу України.
Поліцейські нагадують, подбайте про безпеку своєї інтернет-сторінки:
– встановлюйте складні паролі для кожного облікового запису та обов’язково налаштуйте двофакторну автентифікацію.
Якщо Вам у соцмережі прийшло повідомлення від друга на кшталт: «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» – перш ніж допомогти, переконайтеся, що Вам пише не шахрай, котрий зламав сторінку вашого товариша.
Перетелефонуйте другу за номером, який Ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці в соцмережах. Бо якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі.
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2022/07/MyCollages-9.jpg)