В Івано-Франківську обговорили розвиток і перспективи системи трансплантології в Україні.
Про це йшла мова сьогодні, 25 жовтня, на підкомітеті Верховної ради України, який проходив в Івано-Франківській ОДА.
Участь у дискусії взяли голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук, посадовці, лікарі, а також народні депутати України. На засіданні були присутні керівник Департаменту охорони здоров‘я Ігор Дмитренко, лікарі-трансплантологи та анестезіологи.
Як зазначає голова ОДА Світлана Онищук, розвиток охорони здоров‘я є пріоритетним у її діяльності.
«З початком пандемії COVID-19 ми, мабуть, всі переосмислили цінність здоров‘я, людського життя та критичну необхідність у якісній медицині, її розвитку та створенні комфортних умов», – каже Онищук.
Щодо трансплантації, то, за її словами, розвиток цієї галузі в області має перші позитивні здобутки.
«Нещодавно завдяки свідомому рішенню родини нашого краянина троє інших людей отримали шанс на життя. Один донор – троє врятованих людей», – акцентує голова ОДА.
Оксана Дмитрієва, голова підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології комітету ВРУ з питань здоров‘я нації, медичної допомоги та страхування, розповіла про проблеми у сфері трансплантології.
«Мені дуже приємно бачити велику кількість людей, які зацікавлені темою траснплантації. З 2019 року вона почала працювати. Навіть в умовах пандемії наші лікарі займаються трансплантацією, а це ще один шанс на життя», – каже Дмитрієва.
За її словами, перше, що зробили в законі, це захист лікаря, аби вони не хвилювались, що щось зробили не так.
«Наголошую, що відповідальність з лікаря не знімали, але чітко прописали порядок проведення трансплантації», – говорить Оксана Дмитрієва.
Василь Стрілка, директор директорату високотехнологічної меддопомоги та інновацій МОЗ України каже, що Україна зрушила з мертвої точки у напрямку розвитку трансплантології.
«Заспокоює те, що трансплантації відбуваються, тому що, коли ми приїжджаємо в регіони, а там нічого не роблять, то це погано», – акцентує Василь Стрілка.