Сьогодні, 9 березня, вся Україна відзначає Шевченківські дні. У центрі Івано-Франківська сьогодні читали вірші Шевченка, потім вулицями міста пройшла хода громадськості за маршрутом Вічевий майдан – вул. Шевченка – Міський парк культури та відпочинку ім. Т. Шевченка.
Сотні людей пройшли вулицею Шевченка до пам’ятника поетові, де відбулося урочисте віче з нагоди дня народження Тараса. Біля головного пам’ятника діячеві вшанувати пам’ять Кобзаря зібралися людей, які урочистою ходою під звуки пісні “Лента за лентою” пройшли від центру міста до стели. Серед них політики та громадські активісти.
Віче розпочалося зі звучання пісні “Реве та стогне Дніпр широкий” та виконання гімну України. Представники влади та громадські активісти поклали квіти до підніжжя пам’ятника під “Заповіт”. Також відбулася поминальна панахида, яку відправили владики та священнослужителі.
Оксана Савчук, секретар Івано-Франківської міської ради, від імені міської ради та міського голови Руслана Марцінківа подякувала усім за єдність. “Українці читають Кобзаря вже багато років, і рот нам з вами не “зашити”, – сказала вона. – Шевченко жив , живе і буде жити … ”
Заступник голови обласної ради Ігор Пасічняк сказав таке: “Слово Тараса дотепер стоїть на сторожі, і до сьогодні його боїться російська пропаганда. І сьогодні слова Шевченка звучать зі Сходу від наших хлопців, які дають нам можливість мирно святкувати тут…”
Потім голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич додав: “Тарас Шевченко передбачав, що Україна скине кайдани, бо він – пророк. Шевченко надзвичайно глибокий і багатогранний. Тож у всі часи різні партії намагалися зробити його своїм, але він наш, українець. Шевченко не належить жодній партій та ідеології, він – націоналіст…”
А заступник голови обласного товариства “Просвіта” Михайло Січка сказав так: “Шевченко – це приклад для молоді, приклад хлопчика, який не мав умов, але створив себе сам. Шевченко – символ мови, він показує, що мова має об’єднати народ. Коли на всій Україні запанує українська мова, тоді ми будемо мати сильну державу”.
Як повідомляв “Галицький кореспондент”, про життя і творчість Тараса Шевченка написано вже безліч книг і публікацій. Про найменш відомі факти читайте тут.