Безпечна оренда житла можлива лише за умови, якщо заздалегідь дізнаєтеся потрібну інформацію про власника та об’єкт.
Важливо укласти договір, де прописуються всі умови та нюанси, аби зробити угоду безпечною для обох сторін. Якщо цікавить оренда квартир Київ стає одним із місць, що має найбільший попит — столиця відкриває великі перспективи. Цікаві варіанти шукайте на сайті COUNTRY.ua, а ми підкажемо, про що питати власника житла.
4 моменти, які треба знати перед укладанням договору оренди
Коли визначилися з основними вимогами до майбутнього житла та знайшли гідний варіант, саме час поспілкуватися з господарем (частіше за все зустріч організовує рієлтор):
- чи є орендодавець власником — перевіряйте документи на підтвердження права власності;
- хто сплачує вартість ремонту — одразу треба обговорити, хто візьме на себе витрати в разі несправності приладів, сантехніки тощо;
- за яких умов можливе передчасне припинення договору — є ситуації, що вважаються неприпустимими для обох сторін;
- чи матиме власник право підвищити орендну плату — якщо йдеться про суму в іноземній валюті, запитайте, чи можна зафіксувати її за чинним курсом.
Важливо прописати в договорі оренди всі встановлені домовленості.
Як зробити проживання ще безпечнішим?
Можете попросити власника житла про заміну хоча б одного замка, адже є ймовірність, що попередній орендар зробив дублікат. Звичайно, орендодавець має право на екземпляр нового ключа, але так ви будете впевнені, що доступ до майна є тільки у вас та господаря.
Безпека пов’язана і з фінансовими питаннями: обговоріть, за яких умов повертається чи не повертається застава, чи обов’язково потрібно вносити плату за останній місяць, яким способом (готівкою або на карту) можна оплатити оренду та в які дні місяця. Всі ці деталі для власного ж захисту потрібно обговорити до або на етапі укладення договору.