Що робити, якщо дитина захворіла: поради для батьків

  • Які ліки є на всі випадки життя і чи потрібно вдома мати запас медикаментів? Мабуть, це питання турбує кожного. Та особливо ця тема актуальна для сімей з малечею, адже діти, як відомо, хворіють частіше. Зокрема, в осінньо-зимовий період.

    Перш ніж перейти до переліку протизастудних дитячих ліків нагадаємо декілька важливих правил: 

    • Тримати медикаменти слід у сухому, прохолодному та захищеному від прямих сонячних променів місці;
    • Ліки потрібно зберігати згідно з інструкцією та регулярно перевіряти їх на терміни придатності;
    • На препаратах, які мають короткий термін зберігання, варто наносити дату відкриття (це стосується очних та вушних крапель, сиропів від кашлю чи антибіотиків в суспензії);
    • Ліки слід упакувати надійно та компактно — підійде містка сумка, коробка чи навіть косметичка на декілька відділень;
    • Важливо: медичні препарати потрібно тримати у недоступному для дітей місці.

    Перше і, мабуть, найголовніше, що має з’явитися вдома з появою дитини у сім’ї — це електронний термометр. Після пандемії коронавірусу широкою популярністю користуються безконтактні термометри. Звісно, можна користуватися і ртутним, але це не так зручно.

    Незалежно від того, які лікиє вдома, якщо дитина захворіла — потрібно звернутися до лікаря. Та нерідко при застуді температура підвищується саме під вечір, коли в більшості педіатрів час прийому уже закінчився. Тому наявність вдома жарознижувальних препаратів — must have.

    Збиваємо температуру та знімаємо біль:

    Найпоширеніші жарознижувальні та знеболювальні препарати:

    • Парацетамол
    • Ібупрофен.

    Краще, щоб був і той, і інший засіб. Їх варто чергувати, аби не було передозування. В ідеалі мати в різних лікарських формах (наприклад, парацетамол в сиропі, нурофен чи ібупрофен у свічках, чи навпаки).

    Ці ж препарати можна використовувати при головному болю, болю в горлі, прорізуванні зубів, при травмах. Оскільки вони мають знеболювальний ефект.

    Забезпечуємо вільне дихання носика:

    Нежить та закладеність носа супроводжують майже кожну дитячу хворобу. Тому в дитячій аптечці особливе місце має бути для сольового розчину (хьюмеру, фізичного розчину) та судинозвужувальних крапель. Останні необхідно використовувати з великою обережністю.

    Зменшити закладеність носа допоможуть протиалергічні засоби, оскільки вони знімають набряк. Для дітей віком від 6 місяців підійде Еріус, а з 2-х років можна застосовувати Алерзин. Цілодобово ці та інші ліки можна замовити за найнижчими цінами в аптеках будь-якого міста України на сайті лікиє.

    Підтримуємо водний баланс:

    Ротавірусна інфекція останнім часом особливо поширена серед дітей. Крім підвищеної температури, супроводжується нудотою, блюванням та проносом. Запобігти зневодненню та втраті мікроелементів допоможуть регідранти: Іоніка та Регідрон.

    Профілактика хвороб:

    Важливим профілактичним лікарським засобом являється вітамін D, який не тільки сприяє зміцненню кісток та м’язів, а й підвищує імунітет та зменшує запальні процеси. Якщо раніше лікарі радили приймати даний вітамін з жовтня по березень, то зараз рекомендують вживати цей мікроелемент протягом всього року. Особливо важливий регулярний прийом вітаміну D для немовлят і підлітків, що швидко ростуть. Вітамінні комплекси приймати без рекомендації дитячого лікаря суворо заборонено.

    Коли протизастудні лікиє вдома — це добре. Та важливо усвідомлювати, що самолікування не завжди вирішує основну причину хвороби, а може тимчасово приглушити симптоми. Саме тому якщо самопочуття дитини не поліпшується протягом тривалого періоду або навіть погіршується — консультація доказового лікаря обов’язкова.

    І наостанок, ефективні та доступні ліки проти застуди, які ніде не можна купити — це прогулянка на свіжому повітрі та рясне пиття.

    Будьте здорові!

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!