З втомою, запаленням та почервонінням очей багато хто знайомий з власного досвіду. Причини такого явища можуть бути найрізноманітнішими — від банальної перевтоми до вірусного інфікування чи алергії. Для тих, хто змушений постійно носити контактні лінзи, почервоніння очей — постійний супутник.
Щоб «заспокоїти» капіляри та зняти запалення, офтальмологи зазвичай призначають краплі для очей, які можна купити у мережі «Аптека Доброго Дня». Дія таких препаратів буває різною. Одні краплі зволожують слизову та знімають напругу, інші — лікують, вбиваючи інфекцію. Використовувати без призначення лікаря можна лише перший варіант. Лікувальні краплі з антибіотиками та іншими речовинами має призначати фахівець.
Причини почервоніння очей
Почервоніння очних яблук виникає через те, що судини склери розширюються та запалюються. Додатковими симптомами зазвичай стають свербіж та печіння, опухання повік, виділення, біль, порушення зору.
Серед основних захворювань очей офтальмологи виділяють такі:
- кон’юнктивіт — виникає внаслідок попадання вірусу на кон’юнктиву, вимагає негайного лікування;
- синдром сухого ока — означає, що слізні залози не справляються зі своєю роботою та виділяють мало рідини, внаслідок чого судини запалюються;
- синдром комп’ютерного зору — виникає внаслідок нечастого моргання під час роботи за комп’ютером;
- механічні травми — від невеликих подряпин до хімічних та термічних опіків;
- виразка рогівки — інфекційне захворювання, що потребує негайного лікування, у запущеній формі призводить до сліпоти;
- герпетична інфекція — розвивається внаслідок активації вірусу, супроводжується болем, виділеннями з очей, падінням зору;
- увеїт — запалення судин, що виникає після травми, внаслідок аутоімунного захворювання або потрапляння інфекції, призводить до відшарування сітківки;
- глаукома — на пізніх стадіях проявляється різким болем, почервонінням, запамороченням.
Існують також інші захворювання очей, що супроводжуються почервонінням. За будь-яких неприємних відчуттів важливо негайно звернутися до лікаря.
Інші причини
Почервоніння очей не обов’язково пов’язане з потраплянням інфекції чи травмою. Почервоніння можуть провокувати:
- алергічна реакція на пилок чи іншу речовину;
- тривале носіння контактних лінз або погане їх очищення;
- часте застосування судинозвужувальних крапель;
- вагітність;
- грип чи застуда;
- зловживання тютюном чи алкоголем;
- нестача сну та перевтома.
Якщо ви не впевнені, чому ваші очі червоні, важливо якнайшвидше звернутися до офтальмолога. Багато небезпечних захворювань спочатку себе не проявляють — може спостерігатися лише легке почервоніння та сльозогінність.
Як правильно користуватися краплями для очей
Крапати очі не страшно та не боляче, тож зробити це можна самостійно. Потрібно трохи підняти підборіддя й акуратно відтягнути нижню повіку. Далі закрапати необхідну кількість крапель у виїмку, що утворилася за повікою, погляд при цьому потрібно спрямувати вгору.
Якщо зволожувальні краплі коштують дорого, їх можна замінити дешевшими аналогами. Підійдуть «штучні сльози», гіпромелоза чи полівініловий спирт. Вони добре зволожують слизову та знімають почервоніння. Ці та інші препарати у широкому асортименті представлені в аптеці «АДД». Попри те, що багато крапель для очей продаються без рецепта, призначати їх все одно повинен офтальмолог. Самолікуванням займатися не варто, адже йдеться про збереження зору.