Він навіть записав альбом, повністю створений за допомогою ШІ.
Новозеландсько-британський співак Деніел Бедінгфілд вважає, що штучний інтелект — майбутнє музики і кожен, хто бореться проти нього, ризикує залишитися позаду. Про це розповідає The Guardian, передає Суспільне Культура.
Бедінгфілд став відомим у 2001 році завдяки хіту Gotta Get Thru This, який приніс йому номінацію на “Греммі”, а однойменний альбом був номінований на BRIT Award.
Музикант був одним із перших артистів, який відкрито заявив про використання штучного інтелекту у творчості й що активно користується генератором Udio.
Він записав новий альбом за допомогою ШІ, і навіть розробив власний застосунок Hooks, який поєднує музику зі згенерованим відео.
Бедінгфілд вважає, що кожен повинен мати можливість створювати музику і що відсутність здібностей не повинна ставати на заваді. Зокрема, він говорить, що доступ до технології має бути і в дітей, щоб вони могли писати хіти змалечку: “Я хочу, щоб шестирічна дитина створила шедевр”.
“Можна буде продовжувати і без штучного інтелекту. Але питання буде в тому, навіщо це робити? Навіщо боротися з ним, якщо за два дні ви можете мати цілий госпел-хор, який співатиме ваш приспів?”, — додає музикант.
Позови музичних лейблів до розробників ШІ
Раніше найбільші музичні компанії світу (Sony Music, Universal Music Group і Warner Records) подали до суду на два стартапи через ймовірне порушення авторських прав.
Позови стосувалися стартапів Suno і Udio: у скаргах зазначено, що компанії створюють такі пісні, що навіть найвідданіші фанати не можуть відрізнити згенеровану мелодію від автентичної. І це свідчить про зловживання каталогом захищених авторським правом записів для тренування своїх систем.
Наприкінці липня 2024 року проєкти подали свої перші відповіді до суду, заперечуючи будь-які звинувачення і стверджуючи, що позови є спробою придушити менших конкурентів.
Вони, зокрема, заявили, що лейбли бояться ШІ, як раніше індустрія вважала, що синтезатори, драм-машини та інші інструменти замінять музикантів.
Також вони додали, що забороняють користувачам створювати пісні, які очевидно імітують реальних виконавців.
До теми: “Дитяче Євробачення 2024”: хто пройшов у довгий список нацвідбору