Днями ТДВ “Івано-Франківський хлібокомбінат” відзначив свій 40-й ювілей. За цей час на підприємстві багато чого змінилося – технології, обладнання, канали збуту, способи доставки. Та деякі речі і досі залишаються незмінними. Це давні рецепти, які використовують уже багато років поспіль, висока якість продукції та добросовісна праця людей, які вкладають серце і душу у все, що створюють своїми руками. І тому хліб, спечений тут, – найкращий!
На зламі
Нині Івано-Франківський хлібокомбінат твердо стоїть на ногах, здобувши свою нішу на ринку якісними виробами. Покупці добре знають його продукцію, люблять її та цінують.
Але так було не завжди. Як і в житті людини, в історії підприємства були і злети, і падіння. В середині 90-х років відкрилося багато приватних пекарень, які почали використовувати безопарний спосіб виробництва хліба. Це дало можливість скоротити технологічний процес випікання хліба, швидше доставляти продукцію до споживача. Дрібні пекарні обігнали велике підприємство, що не могло так швидко пристосуватися до нових умов. Обсяги виробництва знизилися, затрати були доволі великими. У той час на комбінаті працювало 950 людей.
Новий етап розвитку почався у 1998 році, коли на підприємство прийшов інвестор. А починаючи з 2001 року, на хлібокомбінаті повністю оновили устаткування в цеху, встановили енергоощадне, легке в управлінні обладнання провідних європейських фірм. Це, зокрема, допомогло й полегшити працю на підприємстві.
Інвестиції у хліб
На сьогодні ТДВ “Івано-Франківський хлібокомбінат” – частина холдингу “Хлібні інвестиції”, який є одним з найбільших українських холдингів з виробництва хлібопродуктів, займає 7% ринку хлібобулочних виробів України і перебуває на 3-му місці серед найбільших хлібних підприємств. Хліб випускається під торговою маркою “ЦарХліб”.
“Моя співпраця з підприємством розпочалася у 1998 році, – розповідає президент холдингу “Хлібні інвестиції” Юрій Триндюк. – Тоді прочитав у газеті оголошення про продаж акцій. На вільних біржових торгах за невеликі гроші придбав пакет акцій. У той час підприємство занепадало, показники діяльності були доволі низькими – виробляли 24 тонни продукції за добу. Ми інвестували приблизно 12 млн. доларів, щоб створити сучасне підприємство. Нині обсяг виробництва перевищує 50 тонн за добу”.
Але на цьому комбінат не зупиняється. Керівник холдингу анонсує запуск нової батонної лінії вже цього року, оскільки, за його словами, жителі Івано-Франківська люблять батон. «Тож скоро він буде ще кращим, – обіцяє пан Триндюк. – Ми виготовлятимемо батон за старовинною опарною технологією. Він буде запашним, не кришитиметься, довше зберігатиметься і буде ще кориснішим».
Також на комбінаті планують впровадити нову експедицію та втілювати проект із замороженого хліба.
Стандарти на підприємстві дуже високі, навіть вищі, ніж в деяких європейських країнах. Логістика, умови праці тут повністю відповідають міжнародним вимогам. У майбутньому можливий вихід хлібокомбінату на ринки країн Європи. Експортувати планується пряники, сушку, заморожені хлібопродукти.
“Хліб Івано-Франківського хлібокомбінату є одним з найкращих у нашій області. Його якість контролюється регулярно, постійно працює лабораторія. Тут виготовляється безпечна та якісна продукція, яку можна реалізувати у будь-якому куточку світу, – стверджує заступник генерального директора ДП “Івано-Франківськстандартметрологія” Володимир Соколовський. – До хліба є відповідні вимоги, прописані в стандартах. Та основним критерієм є смак: якщо продукція сподобалася покупцеві, він купить її ще раз. А великий попит на продукцію хлібокомбінату доводить, що вона є дійсно смачною, корисною і безпечною”.
Хліб, булочки, торти…
“На Івано-Франківському хлібокомбінаті застосовують сучасну технологію випікання хліба. Це одне з найбільших підприємств міста, на якому працює понад півтисячі людей. Вони мають високу зарплату, підприємство увійшло у двадцятку провідних платників податків, що характеризує його як одне з найкращих підприємств Івано-Франківська. А за смаковими якостями продукція хлібокомбінату – одна з лідерів”, – наголошує заступник міського голови Івано-Франківська Богдан Білик.
Продукція під торговою маркою “ЦарХліб” доставляється у всі райони області. На підприємстві виготовляють житні і пшеничні сорти хліба, булочні вироби, торти та тістечка. Хліб цінний, коли він свіжий – зберігати його радять не більше 24-х годин. Тому необхідно за короткий термін спекти і доставити до покупця свіжу, смачну, якісну продукцію. На підприємстві це розуміють і роблять усе можливе, щоб споживач був задоволений. Для виготовлення найкращого хліба тут використовують лише натуральні складники, без штучних домішок та консервантів.
Крім того, вся продукція виробляється за старими традиційними рецептами, яким уже багато років і які перейшли у спадок від попередників. На підприємстві переконані, що хліб – це найздоровіша продукція, яка має бути на столі кожного українця.
Зв’язок поколінь
Та на хлібокомбінаті пишаються не лише смачними і якісними виробами, за які мають безліч нагород, відзнак, перемог у конкурсах, широким асортиментом продукції, високими стандартами виробництва, сучасним обладнанням та стародавніми рецептами. Найбільше тут гордяться людьми, які своєю щоденною багаторічною відповідальною працею й створили гарний імідж підприємства та його продукції серед споживачів.
Саме для них, людей, які щодня випікають запашний хліб, торти, тістечка та багато інших смачних виробів, днями влаштували святкове дійство в обласній філармонії. Камерний оркестр виконав класичні мелодії, а солістки подарували вокальні композиції.
Привітати хлібокомбінатівців з чудовим святом прийшли і високопосадовці. За невтомну багаторічну працю їм вручали грамоти, цінні подарунками та квіти.
Серед нагороджених – машиніст Оксана Фучко. На підприємстві працює вже 31 рік, виготовляє булочки, хали, калачі, свою роботу любить. Пані Оксана каже, що у кожен виріб треба вкладати душу, бо інакше нічого не вийде.
Її колега Ірина Гришко, яка працює у кондитерському цеху, на хлібокомбінаті теж вже 31 рік. Пані Ірина зауважує, що за роки її роботи підприємство сильно змінилося, працювати стало легше, бо встановили нове обладнання, завдяки якому ручну працю замінили машинною.
“Свою роботу я дуже люблю. На хлібокомбінат потрапила після Львівського технікуму харчової промисловості. Це було у далекому 1979 році. Прийшла на підприємство технологом, зараз працюю майстром. Коли є вільна хвилинка, приходжу на лінію з виробництва булочок, допомагаю дівчатам, водночас не втрачаю навиків роботи”, – розповідає майстер пекарського цеху Галина Свербіцька.
Вона згадує, що коли прийшла на підприємство, умови праці були зовсім інші, ніж сьогодні. З кожним роком відбувався прогрес, багато чого змінилося, машинна праця витіснила ручну. Навіть цех змінився, став новішим, кращим. Не змінилося тільки ставлення до роботи – як і багато років тому, працівники хлібокомбінату вкладають душу у продукцію, дбають, щоб вона була і гарною, і смачною, і корисною.
“Найбільшим досягненням є наш трудовий колектив, який ми дуже цінуємо, – наголошує директор підприємства Світлана Криворучко. – У нас працює 570 людей, з них 48 – віддали праці на хлібокомбінаті понад 30 років. Вони мають безцінний досвід, який їм передали попередні колеги. Нині вони навчають молодь, діляться з ними своїми знаннями. Для нас дуже важливо, що ми передаємо традиції з покоління в покоління”.
Нині це дуже важливо, адже з’явилося багато поліпшувачів смаку, домішок, і більшість виробників хліба ними користується. На хлібокомбінаті ж використовують лише натуральну сировину. “Ми йдемо в ногу з часом, впроваджуємо нові вироби, нові види продукції, та разом з цим дотримуємося тих давніх рецептів, традицій хлібопечення, які існували багато років і будуть використовуватися у майбутньому”, – підкреслює директор хлібокомбінату.
Ірина ФЕДОЛЯК