Проблема трудової міграції українців за кордон набуває сьогодні особливої актуальності, адже останнім часом міграційні процеси лише посилюються. І хоча точних статистичних даних стосовно кількості українських громадян, які працюють за кордоном, немає, експерти відзначають одну характерну особливість: трудова міграція за кордон помолодшала.
Тисячі прикарпатців щорічно покидають власні домівки у пошуках кращої долі. Часто-густо вони навіть не усвідомлюють про загрози та ризики, на які себе наражають, стають жертвами насилля, зловживань, сексуальної та трудової експлуатації.
З метою запобігання таким явищам, для підвищення обізнаності населення щодо ризиків при виїзді на роботу за кордон Івано-Франківською обласною службою зайнятості протягом 2017 року проведено 198 семінарів з питань запобігання трудовій міграції, торгівлі людьми, в яких взяли участь 2739 осіб.
Населенню надається інформація щодо суб’єктів підприємницької діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, які мають відповідну ліцензію Мінсоцполітики. Це важливо ще й тому, що ще на початковому етапі трудові мігранти нерідко мають справу з сумнівними посередниками на ринку праці, яких майже не цікавить, у які умови потрапляє людина. Разом з тим, трудова міграція — це цілком природне явище, яке існує в усьому світі.