В останній день літа вогонь забрав життя юнака. Тіло хлопця знайшли у згорілій споруді на території дитячого табору на Прикарпатті. Установити причини пожежі одразу не вдалося.
Нещасний випадок
У понеділок, 2 вересня, відразу після свята Першого дзвоника у школах міста, в Бурштині прощалися із 17-річним Данилом. Його батько – колишній міський голова Бурштина, а юнак працював у дитячому таборі і саме того дня мав повернутися зі зміни додому.
31 серпня стало відомо, що в селі Сокіл Галицького району на території дитячого лікувально-оздоровчого комплексу “Сокіл” під час гасіння пожежі знайшли обгоріле тіло людини. Згодом з’ясувалося, що на території табору згоріла сцена та радіорубка і вогонь забрав життя 17-річного хлопця.
Юнак працював у дитячому таборі діджеєм. Згоріло його робоче місце – радіорубка, до якої він повернувся, щоб забрати свої речі перед від’їздом додому. Батько мав забрати його о другій годині, всього через півгодини після нещасного випадку. Слідчі знайшли у приміщенні побутові прилади – ймовірно, він повертався за ними і його вразило струмом.
“Зміна вже закінчилася. Він повертався до свого робочого місця, щоб забрати якісь речі. Казав, що за ним заїде тато. Це сталося якраз за півгодини до того, як його мали забрати додому”, – пояснює керівник дитячого лікувально-оздоровчого комплексу «Сокіл», що належить ДТЕК Бурштинській ТЕС, Михайло Мисів.
Він каже, що дітей у таборі, на щастя, вже не було, тому більше постраждалих немає. Таких ситуацій, запевняє, не було ніколи і поліція має встановити, чому саме загорілася радіорубка.
Кого винити
Згодом підтвердилися чутки стосовно родини потерпілого. Загиблий юнак Данило був сином Петра Курляка, міського голови Бурштина попередньої каденції.
За словами правоохоронців, ймовірно, причиною загоряння стало коротке замикання. Відомо, що під час встановлення цієї споруди не було дотримано усіх вимог, зокрема й щодо електропостачання, яке провели без дозволів. За фактом порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки розпочато кримінальне провадження за ст. 270 Кримінального кодексу України.
Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, якщо воно спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки, карається позбавленням волі на термін від трьох до восьми років.
Наразі у поліції не готові сказати, що саме стало причиною займання та хто нестиме відповідальність за смерть юнака.
“Важко сказати, хто має відповідати за смерть молодика. Поки що стверджувати щось ми не можемо, адже це може завадити слідству. Слідчі визначатимуть, що сталося. Якщо це замикання – одна справа, якщо йдеться про необережне поводження з вогнем, то відповідати має вже інша людина”, – наголошує Христина Максимчак, начальник сектора комунікації ГУ Нацполіції в Івано-Франківській області.
Безпечні табори
Дитячий лікувально-оздоровчий комплекс “Сокіл” розташований у однойменному селі, в одній з мальовничих долин Галицького району, за 500 метрів від річки Лімниця. Він існує ще з 1974 року. На території табору – 7 житлових корпусів, лікувальний корпус, їдальня, музей старовини, кімнати гурткової роботи, сауна з басейном, спортивні майданчики, волейбольне, баскетбольне та два футбольних поля, тренажерний зал, зал ЛФК, батути, настільний футбол та аерохокей, а також у літній період працюють 5 басейнів, два з яких у закритому приміщенні, а три – під відкритим небом.
Цей відпочинковий заклад – один із найбільших таборів Прикарпаття. Всього на Івано-Франківщині є лише три табори вищої категорії: “Сокіл”, “Дружба” на Долинщині та “Артек-Карпати-Буковель”.
За кілька тижнів до цієї пригоди рятувальники відвідували “Сокіл” і розповідали про важливість пожежної безпеки. Дітям розповіли про діяльність пожежно-рятувальної служби, про специфіку роботи рятувальників, нагадали про найбільш поширені ризики, з якими можна зіткнутися під час літніх канікул. Зокрема, коли залишаються самі вдома без нагляду дорослих, під час відпочинку біля водойм чи прогулянок у лісі, коли знаходять вибухонебезпечні предмети.
Світлана Бабушкіна, речниця управління ДСНС в Івано-Франківській області, наголошує, що рятувальники щороку перед початком літнього періоду перевіряють дитячі табори Прикарпаття.
Працівники ДСНС вживають заходів щодо зменшення кількості пожеж та негативних наслідків від них. Проводиться постійний моніторинг стану пожежної безпеки з метою своєчасного залучення достатньої кількості сил і засобів до гасіння пожеж на відкритих територіях, у природних екосистемах тощо. Тож на початку відпочинку можна бути впевненим у тому, що дитина у безпеці.
Чому в цьому випадку в популярному дитячому таборі обірвалося життя юнака, досліджуватиме поліція.
Марта БАРАНЕЦЬКА