Екологічна ситуація на Чорногорі загострюється.
Екологи та екоактивісти б’ють на сполох, адже через потік туристів та мотокросерів на Чорногорі знищується унікальна природа.
За словами директора Регіонального ландшафтного парку «Знесіння» Тараса Микітчака, лише у вересні разом з небайдужими людьми він зніс з Несамовитого вісім 120-літрових мішків сміття, у минулі вихідні – ще десять мішків.
«Неприємно нести чуже сміття. Але таке враження, що рагулів у Карпатах вистачить на всіх небайдужих. І як завжди типово – ісландського моху біля туристичних маршрутів немає, все видерли. По Чорногорі нормально шарять мотокросери.
Загалом просто страшенно гнітюче враження від Чорногори. І Карпатський національний природний парк, і Карпатський біосферний заповідник досі працюють на свою кишеню в низах, на КПП, а що робиться у верхах, їх не колише. А робиться жах», – каже еколог.
Тарас Микітчак переконаний, що така ситуація виникла, в тому числі і через масове складання турів, яке ніхто не контролює.
«Знищили через складання туру на вершині Туркулу єдину популяцію в Україні червонокнижної горянки дворядної. Ні, мало. Будемо далі знищувати все, що можемо. Турів зараз на кожному горбку, а рагулі-гіди цьому тільки сприяють. Що наші діти побачать на Чорногорі?», – підсумовує директор парку.
Нагадаємо, наприкінці жовтня, працівники Державного бюро розслідувань викрили заступника директора Карпатського Національного природного парку на організації корупційної схеми.
До теми: Величезний, мов танк: у горах неподалік Осмолоди туристка зустріла ведмедя