Видання discoverukraine.com.ua презентувало 5 найкрасивіших перлин ратушних міст України. Тут стародавні вежі, які ваблять туристів курантами.
Львівська ратуша належить до спадщини ЮНЕСКО. Вежа має 65 метрів і є найвищою в країні.
Чернівецька ратуша має одразу аж два годинники. А з її вежі сурмач щодня виконує “Марічку”.
Із ратуші в Дрогобичі відкривається прекрасна панорама. Це споруда у стилі класицизм із елементами еклектики, збудована у 20-х роках ХХ століття. Частину попередньої ратуші було розібрано, та добудовано за новим проектом, а над уцілілою частиною надбудовано третій поверх. Її архітектором був Мар’ян Нікодемович. Триповерхова будівля збудована з цегли, має внутрішній дворик, оточений з усіх сторін стінами ратуші.
У будівлі Снятинської ратуші працює три музеї. Вона поступається за висотою лише Львівській ратуші. Прекрасна споруда є родзинкою і візитівкою міста, її зображують на емблемах, медалях, сувенірах.
Архітектор ратуші Йосиф Шрейбер врахував сейсмічність зони розташування і властивість грунтів скелястого пагорба, адже ратуша стоїть на відмітці 270 м над рівнем моря. Годинник на ратушній вежі кожні 15 хвилин сповіщає мелодійним дзвоном жителів міста про час, циферблати якого розміщені з чотирьох сторін.
Бучацька має унікальне оздоблення. Споруда в стилі рококо була зведена у 1751 році завдяки активній фінансовій підтримці графа Миколая Потоцького. Збудували її на на головній Ринковій площі всього за один рік. Ратуша в Бучачі — творіння двох талановитих майстрів: Бернарда Меретина, який відав безпосередньо її спорудженням, і Іоганна Георга Пінзеля, що займався зовнішнім оздобленням будівлі. Бучацька ратуша за скульптурним оздобленням та органічним синтезом мистецтв не має аналогів в архітектурі України XVIII століття.
Ратуші будували в містах, що не мали магдебурзького права. Нині в них засідає міське самоврядування. А ще тут місто, як на долоні, і найкращі заходи сонця.
Читайте також: На горищі коломийської ратуші незабаром можна буде одружитися