«Сокіл і Зимовий солдат» (2021)

  • Бойовик, драма, пригоди, фантастика

    Режисер: Карі Скогланд

    У ролях: Ентоні Макі, Себастіан Стен, Даніель Брюль, Емілі ВанКемп, Уайатт Рассел

    Зрозуміло, що «Сокола і Зимового солдата», в першу чергу, потрібно порівнювати з недавнім серіалом «Ванда / Віжн» чи будь-яким повноцінним фільмом кіновсесвіту Marvel, але набагато цікавіше зіставити проєкт з біблійним епосом Зака ​​Снайдера «Ліга справедливості», що вийшов з різницею в добу. Поки герої DC розмовляють односкладовими фразами про порятунок світу і підбадьорюють один одного багатозначним кивком голови, герої Marvel страждають через синдром самозванця і намагаються знайти гроші на сімейний бізнес.

    Це ні в якому разі не камінь у город Снайдера – просто коментар про те, як одночасно екстенсивно й інтенсивно розвивається кіновсесвіт Marvel. Ми і 12 років тому дивилися похмурий і жорстокий кінокомікс про вимушене співробітництво заради порятунку людства (знятий, до речі, теж Снайдером), але, будьмо чесні, важко уявити собі, щоб у той час вийшов серіал про другорядних супергероїв, які живуть життям знаменитостей і бояться відповідальності. Спроба олюднити односторонніх героїв і приземлити, зробити більш реалістичним і неоднозначним їхній розділений на біле і чорне світ гідна поваги, але в епоху, коли одним із найпопулярніших серіалів є напрочуд глибока пародія на супергероїку і навколишню мільярдну індустрію, цього просто недостатньо. Та ж «Ванда / Віжн» – серіал, на який з початкової лінійки боси Marvel, швидше за все, робили найменшу ставку, – була не просто спробою розкрити недостатньо популярних для сольних фільмів супергероїв, а ризикованою постмодерністською вправою, яка чудово працювала з інтригою і серіалізацією історії через стилізацію важливих американських ситкомів.

    «Сокіл і Зимовий солдат» – навпаки, поки що стерильний блокбастер Marvel, який за основну концепцію бере не сміливу ідею, а жанр бадді-муві, але замість обігрування і деконструкції жанрових тропів серіал їм ліниво вторує. Головне питання після двох перших епізодів – як так склалося, що серіал з непоказним екшеном, мінімальною масовкою і позбавленою фантазії ТВ-режисурою обійшовся Marvel у неймовірні 150 мільйонів доларів (тобто кожен епізод коштував 25 мільйонів)? Жарти жартами, але серіал поки що й справді дивишся на автоматі і він нічим не інтригує: ні мотивами організації «нищівних прапорів», ні наміченим романом головних героїв. Відзначити можна хіба що сміливість босів Marvel, які зробили з нього не відокремлену історію, а важливу для цілісності кіновсесвіту ланку. Глядачам раптом показали нового Капітана Америку – чому не ризиковане рішення? Хоча є підозра, що до кінця серіалу звання знову відійде Соколу.

    Втім, навіщо гадати: на відміну від серіалу «Ванда / Віжн», тут навіть фанатські теорії примітивні і не викликають інтересу. Найкращим рішенням зараз буде забути про серіал і згадати про нього після релізу всіх епізодів, хоча зробити це буде складно, адже сценарій до наступних двох епізодах писав Дерек Колстад, творець франшизи про «Джона Уіка» і недавнього «Ніхто». Той навряд чи зробить із «Сокола і Зимового солдата» шедевр, але, швидше за все, підвищить ставки і додасть інтриги. Ну, а далі справа за малим – масштабний марвеловський фінал, на який, сподіваємося, і пішов весь бюджет серіалу.

    ФЕЛІНСЬКИЙ

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!