Солдат, священник і поет: прикарпатський військовий Микола Мотрюк презентував збірку віршів, які написав на передовій

  • Поетична збірка «У барвах ночі» стала дебютною.

    На фронті Микола Мотрюк написав багато глибоких віршів про війну, лірику, духовність, філософію. Каже, на передовій на поезію часто надихали пережиті стреси, пише Галицький кореспондент.

    «Назва книги повʼязана з ніччю, бо це містична пора, – ділиться поет. – Добро переплітається зі злом. Війна для мене асоціюється з ніччю і невідомістю. Але немає такої ночі, щоб не настав ранок. А ще найліпше мені пишеться саме вночі і ввечері».

    33-річний військовий 52 окремого стрілецького батальйону Микола Мотрюк за освітою богослов, музикант і керівник церковного хору з Коломийщини.

    Його призвали на початку повномасштабного вторгнення. Бойові завдання виконував під Авдіївкою, на Лиманському напрямку. За весь час служби отримав три поранення. Останнє – найскладніше. Лікувався майже рік, ще від минулого літа. Переніс операцію на оці та на щелепі. Також руки сильно постраждали. Одна рука довгий час не функціонувала.

    Наразі Микола повернувся на службу.

    Після завершення війни боєць хоче продовжити навчання в духовній семінарії.

    «Але якщо армія мене не відпустить, я б хотів служити як капелан», – каже військовий.

    Як зазначає Микола, поезія, написана на війні, відрізняється від тієї, яку створив до того періоду. У віршах з окопів більше болю.

    Модераторка, письменниця Ольга Деркачова вважає Миколу унікальним поетом, оскільки він пише сонети. Також особливістю його лірики є тема духовності.

  • «Кожен приходить до Бога по-різному. Переважно, коли стається біда. Я теж так прийшов. Відчув у своєму житті божу присутність та любов, й хотів передати це у віршах», – каже військовий.

    У збірці більшість віршів не мають назви, лише – номер. Автор пояснює, що йому просто складно вигадувати назви для поезії.

    На передовій військовий також почав складати свої перші пісні. Навіть зумів облаштувати в окопі саморобну студію звукозапису.

    Вважає себе і музикантом, і поетом. Музика, на відміну від поезії, приходила уві сні. Іноді йому снилися вже готові куплети і приспіви. Наразі створив шість авторських композицій.

    Нагадаємо, 17 липня у Тисменицькому Народному домі розпочнеться фотовиставка Ростислава Кондрата та Тетяни Павлик.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!