Сонячні електростанції для приватних будинків: переваги та недоліки

  • У зв’язку з постійним зростанням вартості електроенергії багато громадян починають замислюватися про те, щоб знайти альтернативні джерела електроживлення. Вже зараз на території приватного сектору в Україні та інших країнах встановлено безліч сонячних електростанцій. Популярність альтернативної енергії у світі обумовлена ​​її невичерпністю, екологічною безпекою та доступністю. Придбати сонячні панелі для свого приватного будинку можуть усі охочі. При цьому можна буде частково чи навіть повністю відмовитись від тарифної електроенергії.

    Але тут важливо розуміти, що далеко не всі регіони характеризуються достатньою кількістю сонячного світла, тому використання сонячних батарей буде раціональним не скрізь. Про перехід на альтернативне джерело електроенергії варто замислитись тим, хто проживає в регіонах із достатньою кількістю сонячних днів на рік.

    Переваги сонячних електростанцій:
    1. Потужні панелі дозволять повною мірою забезпечити свої побутові потреби у електроенергії. Можна буде відмовитись від тарифної електрики.
    2. Електроенергія, яка отримується від сонячних панелей, буде безкоштовною. Незважаючи на те, що доведеться сильно витратитися на покупку самої електростанції та її встановлення, витрати на неї незабаром окупляться.
    3. Використання альтернативних джерел електроенергії дозволяє не залежати від мережі. Навіть якщо у всьому районі відключать електрику, у вас електроенергія буде, тому що ви добуватимете її автономно.
    4. Якщо підключитися до спеціального «зеленого тарифу», за надлишки електроенергії ви також зможете отримувати кошти від держави. У деяких країнах уряд видає субсидії та призначає пільги тим, хто встановив у себе вдома сонячні панелі.
    5. Сонячна енергія, що трансформується в електрику за допомогою спеціальних панелей, забезпечує екологічну чистоту, оскільки в ході трансформації в атмосферу не виділятимуться жодні шкідливі гази чи речовини. Тому встановлення сонячної електростанції – це ще й турбота про довкілля. Фахівці підрахували, що кожне домоволодіння, яке встановило сонячну електростанцію, зменшує річний рівень парникових газів на 1,3 т.
    6. Експлуатація та обслуговування сонячних панелей не коштуватиме дорого. Достатньо дотримуватись рекомендацій, зазначених в інструкції до станції.
    7. Завдяки стрімкому розвитку технологій у сфері альтернативної енергетики, з кожним новим поколінням ККД сонячних панелей збільшується, а їхня вартість зменшується. Завдяки цьому з кожним роком їхня покупка стає доступною для ширшої категорії громадян.

    Повсюдне використання сонячних панелей все ж таки неможливе, хоч вони і мають величезну кількість незаперечних переваг. Справа в тому, що вартість таких електростанцій, як і раніше, висока, тому далеко не всі можуть дозволити собі їхню установку. Наприклад, за даними минулого року за панелі, які генерують 10 кВт за годину, потрібно було викласти близько 6 тисяч доларів, а встановлення обладнання потужністю 30 кВт коштувало 30 тисяч. Така ціна утворюється через те, що, крім самих панелей, потрібно буде купити і додаткове обладнання: акумулятори, інвертори та інші пристрої.

    Недоліком сонячних панелей також можна вважати низький ККД, особливо в деяких регіонах. Якщо в сонячний літній день станція генеруватиме достатньо електроенергії, але у разі туману чи похмурої погоди очікувати високої продуктивності не варто.

    Для встановлення станції потужністю 10 кВт/годину, потрібна площа в 50-60 кв. м., що також можна вважати недоліком, адже далеко не кожен власник приватного будинку має таку вільну територію. Але, незважаючи на безліч недоліків, сонячні технології стрімко розвиваються та користуються популярністю, адже це чудовий спосіб стати незалежним від тарифної електроенергії.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!