У Європі сміття давно стало цінним ресурсом. Замість шкоди землі та водоймам там воно отримує друге життя завдяки переробці на нові речі. В Україні проблема сортування відходів назріла давно. Більшість сміття потрапляє на звалища – організовані або стихійні, і тільки мізерний його відсоток йде на переробку.
Змінити цю ситуацію та підвищити обізнаність школярів про роздільне сортування сміття взялися педагоги Сваричівського ліцею, що на Рожнятівщині. Вони впевнені, що для сортування сміття не потрібно шукати спеціальні пункти здачі – це можна робити просто в навчальному закладі. Саме тут проводиться роздільний збір відходів. Освітяни переконані, що у школі можна навчити дітей сортувати сміття та заробляти додаткові кошти на потреби учнів.
Начальні заклади є ідеальним майданчиком для впровадження екологічної освіти. Правда, за умови, що вона буде якісною та ефективною. Відтепер у Сваричівському ліцеї на кожному поверсі стоять декілька контейнерів для різного типу сміття, а учні кидають відходи не в один смітник, сортують їх. Вчителі також роз’яснили школярам, що не слід смітити на вулиці і потрібно берегти природу.
“Безсумнівно, такий проєкт мотивує дітей почати сортувати відходи, – каже директор ліцею Михайло Локатир. – Надіємося, що система сортування сміття добре приживеться в нашому закладі. Завдяки такому проєкту учні дізнаються, що сміття не є однорідним, а його можна розділити на різні види: пластик, метал, скло, папір».
А ще у школі сподіваються, що діти розкажуть і батькам, для чого потрібно сортувати сміття та яка з цього може бути користь державі і кожній людині зокрема.
Мар’яна ЛОКАТИР