Спінер, серіали, Євробачення і НАЗК опинилися серед найпопулярніших запитів українських користувачів Google у 2017 році.
У вівторок компанія традиційно презентувала підсумки аналізу запитів, аби з’ясувати, що найчастіше шукали українці і про що запитували пошукову систему, пише ВВС.
Перша десятка лідерів виглядає так: “Физрук 4 сезон”, “Холостяк 7”, НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції), “Фильмы 2017”, “Анонимайзер” (засіб для приховування інформації про комп’ютер або користувача), “Игра престолов 7 сезон”, “Евровидение 2017”, “Ольга 2 сезон”, “Молодежка 5 сезон”, “Киев днем и ночью 3 сезон”.
Одразу у кількох категоріях на видному місці опинилася іграшка, що наробила галасу цього року, – спінер.
Українці найбільше цікавилися, що це таке, хотіли купити (частіше, ніж квитки на поїзд, iPhone різних моделей і біткоїн), а також часто запитували, навіщо він потрібен.
Категорія “Персона року” цього року здебільшого складається із людей, яких більше немає.
Виглядає вона ось так: Діана Шуригіна (17-річна жертва сексуального насильства, яка знялася у російській передачі “Пусть говорят”), сатирик Михайло Задорнов, який помер місяць тому, російський актор Дмитро Марьянов, який також помер восени, екс-депутатка Ірина Бережна, що загинула в ДТП, російська актриса Віра Глаголєва, що пішла з життя у серпні, українська співачка Катя Chilly, яка цього року брала участь у шоу талантів на українському телебаченні, лідер американського гурту “Linkin Park” Честер Беннінгтон, який, імовірно, наклав на себе руки, український музикант Сергій Бабкін, чиї концерти у кількох містах блокували через виступи у Росії, а також Міхеіл Саакашвілі і Дональд Трамп.
Фільми року: “Форсаж-8″,”Пірати Карибського моря-5”, “Нікчемний я-3”, “П’ятдесят відтінків темряви”, “Тор 3: Раґнарок”, “Вартові галактики-2”, “Слуга народу-2”, “Воно”, “Рятувальники Малібу”, “Тачки-3”.
Серед того, про що українці найчастіше починали запитувати у Google із “Чому?/Почему?”: не працює російська соцмережа “ВКонтакте”, яку в Україні заборонили разом з кількома іншими; “подорожчав газ”, “сіпається око”, “жовтіє часник”, а також питали, чому не можна дарувати годинник, спати навпроти дзеркала і фотографувати тих, хто спить.
Люди також цікавилися, як обійти блокування “ВКонтакте”, скачати відео з YouTube, варити гречку, схуднути, вийти заміж, кинути курити, зав’язати краватку.
Біткоїн, “майнинг”, хайп, мем – користувачі мережі хотіли дізнатися, що це.
Серед найпопулярніших варіантів запитань “Навіщо?/Зачем?”: “кишенька на жіночих трусах”, “переводять годинники”, “білять дерева”, а також “навіщо коту вуса”.