Стабілізатор напруги – прилад, який стане на варті безпечної роботи вашої техніки

  • Коливання напруги спричиняють вихід з ладу побутової техніки, що суттєво впливає не тільки на комфорт, а й на матеріальне становище українців. Час уважніше ставитися до ефективної роботи електроприладів і вжити необхідних заходів. 

    Стабілізатор напруги підтримує задану напругу і тим самим налагоджує коректне і належне електроживлення. Коливання в електромережі неминучі, їх спричиняють зміна навантаження й електричний опір у дротах. Грамотно обраний стабілізатор напруги подовжить термін служби побутових приладів, попередить їх вихід з ладу через різкі мережеві стрибки.

    Чимало приладів здатні працювати в досить широкому діапазоні напруг, але не марно перестрахуватися, надто якщо прилад вартісний. 

    Холодильники, кондиціонери, пральні машини, котли опалення, помпи, будь-які пристрої з імпульсним блоком живлення – це найвимогливіші пристрої до якості електроживлення.Тобто практично кожен електроприлад: від звичайного зарядного пристрою для смартфона до телевізора. 

    Через стрибки напруги може статися коротке замикання, яке призведе до значних матеріальних збитків. Або через пониження напруги ви можете втратити інформацію або важливі документи на ноутбуці. Це лише дещиця можливих наслідків нестабільної роботи енергосистеми. 

    Тому рекомендується використовувати стабілізатори напруги як для приватних будинків, так і для квартир. 

    Види та типи стабілізаторів

    Стабілізатори можна розділити на дві основні групи: малопотужні розеткові й високопотужні стаціонарні. Перші – це негабаритний портативний  пристрій потужністю до трьох кіловат. Використовується для окремих побутових приладів. 

    До пристроїв другого виду можна під’єднати увесь будинок або виробниче приміщення. Їхня потужність починається з п’яти кіловатів. 

    Мінімальна і максимальна напруга, з якою може працювати стабілізатор, визначає діапазон стабілізації. Якщо напруга вийде за ці межі, стабілізатор просто відключиться. Тож розраховуйте навантаження завчасно, ще до купівлі, і обирайте потужність із запасом. Варто пам’ятати, що чим ширший діапазон, тим зазвичай дорожчий стабілізатор.

  • Найпопулярніші категорії стабілізаторів напруги на ринку: релейні, симісторні, інверторні. Від конструкційних властивостей стабілізатора залежать його швидкість реагування на зміни вхідної напруги, точність і стабільність роботи, вартість.

    У релейних моделях регулювання відбувається покроково за допомогою перемикання електромеханічних реле.

    Перевагами стабілізаторів напруги цієї категорії є:

    невисока ціна; здатність витримувати перевантаження; висока швидкість спрацьовування; відсутність потреби в охолодженні та можливість роботи за мінусових температур. З недоліків: недостатня точність стабілізації; закороткий термін експлуатації; гучність (під час змінної напруги чутно, як клацають реле).

    Симісторні (тиристорні) – найбільш запитувані й оптимальні модифікації за співвідношенням ціни та якості. Здатні задовольнити переважну більшість вимог, пов’язаних з нестабільністю струму в мережі. Відрізняються високою точністю, довговічністю, безшумні в роботі, не потребують обслуговування.

    Інверторні – найліпші існуючі прилади на теперішній час. Забезпечують високу точність і миттєву швидкодію, працюють у широких діапазонах, відрізняються довговічністю, безшумністю, безпечністю. Використовуються для захисту медичного обладнання та надчутливої техніки. З мінусів: чималі розміри, значна вага.

    Купівля стабілізаторів напруги – це приклад розумного інвестування. Кваліфіковані фахівці нададуть оптимальні пропозиції згідно з вашими побажаннями та вимогами. Побутові прилади будуть врятовані від небезпечних стрибків електронапруги та отримають належне електроживлення. 

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!