Протягом двох днів двадцять представників ОТГ Прикарпаття вивчали практики роботи старост у Більшівцівській громаді Галицького району. Адже староста – це нова посадова особа, яка з’явилась в українському місцевому самоврядуванні в результаті впровадження реформи децентралізації. Фактично, вони стали правонаступниками сільських голів у громадах, які об’єднались, та отримали дещо змінені повноваження.
«Повноваження старост не зменшились. Від них лише забрали функції з управління бюджетом сільської ради. І навпаки, їм додали можливість впливати на розвиток інфраструктури громади, вони стали членами виконкомів рад об’єднаних територіальних громад», – говорить радник з питань децентралізації Івано-Франківського ЦРМС Максим Чопей.
На сьогодні в об’єднаних громадах Івано-Франківській області майже дев’яносто старостинських округів. А після місцевих виборів 23 грудня цього року, кількість старост сягне сотні.
Учасники семінару також відвідали Кінашівський та Жалиборівський старостинські округи. Тут вони оглянули кілька об’єктів, над роботами у яких активно долучались мешканці громади.
У селі Кінашів – місцеву школу, на базі якої нещодавно відкрили дитсадок, дитячий та спортивний майданчики, до будівництва і впорядкування яких місцеві мешканці доклалися власною працею завдяки ініціативі місцевої старости. А в селі Жалибори відвідали дитсадок і приміщення школи, в якій цьогоріч завершився капітальний ремонт.
Учасниця семінару, староста села Гринівка Старобогородчанської ОТГ Ніна Хмелівська, вважає такий обмін досвідом у сьогоднішніх умовах надзвичайно корисним. Адже механізми роботи ще тільки налагоджуються. Та й старости хочуть, щоб про них більше чули, щоб люди краще розуміли їхню роботу і повноваження.
Нагадаємо, На Прикарпатті представники служби зайнятості та територіальних громад обговорили напрямки співпраці