Минулого тижня Президент підписав два закони, що легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами. У власників «євроблях» є півроку, щоб зареєструвати такі транспортні засоби згідно українського законодавства.
У період зворотного відліку, коли «єврономерів» на дорогах України мало б поменшати, підсумуємо, наскільки небезпечними учасниками дорожнього руху є водії таких автівок?
Для цього скористаємося статистикою, що відображає загальну кількість ДТП на автошляхах Франківщини за останні два роки, та кількість автопригод за участю автомобілів на іноземній реєстрації.
Згідно даних поліції, кількість ДТП у 2018 – 2372, з них за участю автомобілів на іноземній реєстрації – 496.
У 2017 році – 2943, за участю «євроблях» – 396.
72 автомобілі на іноземній реєстрації, що за останні два роки стали учасниками ДТП, покинули місце автопригоди й були оголошені у розшук.
Тобто, приблизно у кожному 7 ДТП – у 2017 і кожному 5 – у 2018 фігурував автомобіль з не українською реєстрацією.
Патрульні підтверджують, що встановити власника авто на іноземній реєстрації, котрий покинув місце ДТП вкрай складно, адже єдиної офіційної бази «євробляхерів» у розпорядженні патрульних немає. За словами командира роти №1 УПП Володимира Устея, якщо водій авто на іноземній реєстрації покидає місце ДТП, є шанс знайти його за даними страхової компанії, або митниці. Це якщо водій страхував автомобіль, або ж особисто перетинав кордон. Якщо митницю перетнув іноземець – встановити його особу майже не можливо. Хоча й дані з митниці та страхової патрульні отримують через офіційний запит, а це може затягнути процес на десятки днів.
Як повідомляла нацполіція, збільшення кількості ДТП за участю «євроблях» у 2018 році зафіксовано на всій території України. Якщо у 2017 році відсоток таких автопригод від загальної кількості ДТП по Україні не перевищував 6%, то в першому кварталі 2018 зріс до 8,5 %.